Dwa złote medale "Piasta" na Mistrzostwach Polski Młodzików w brydżu sportowym

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dwa złote medale "Piasta" na Mistrzostwach Polski Młodzików w brydżu sportowym Inne sporty sochaczew

W dniach 28 września – 2 października 2016 w hotelu „Senator” w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w brydżu sportowym. Wzięła w nich udział 9 osobowa ekipa „Piasta” Feliksów.

Tradycyjnie Mistrzostwa składały się z dwóch części: turnieju par i turnieju teamów.

W pierwszej – turnieju par na dystansie 50 rozdań i w stawce 68 par najlepsi okazali się Kacper Kopka i Michał Maszenda zdobywając złote medale i osiągając wynik 68,79%.

Miejsca naszych pozostałych par:

21. Karolina Kowalska i Kamila Kiraga

38. Jakub Dziuba i Michał Kapała (AZS Wratislavia)

43. Maria Osmolak i Jakub Zatorski

68. Karolina Borek i Aleksandra Abka

W turnieju teamów Kacper i Michał zagrali w drużynie z kolegami z KBS Miłkowice: Adamem Pigulskim i Maciejem Racewiczem.

Po rundzie zasadniczej, w stawce 34 drużyn, zajmowali 2 miejsce, ale wygrali oba pojedynki fazy play-off:: półfinałowy z UKS Olimpia Dwójka Kraków i finał z AZS UW/Śląsk i zajęli pierwsze miejsce zdobywając złote medale.

Doskonale w tym turnieju spisali się pozostali nasi zawodnicy:

Karolina Kowalska, Kamila Kiraga, Maria Osmolak i Jakub Zatorski zajęli 8 miejsce

Karolina Borek i Aleksandra Abka z kolegami z AZS UW zajęli 32 miejsce

W końcowych podsumowaniach należy odnotować doskonałe 3 miejsce „Piasta” Feliksów w klasyfikacji klubów (21 klubów), 9 miejsce Gimnazjum w Wymysłowie w klasyfikacji szkół (52 szkoły), 5 miejsce SP nr 3 i SP nr 4 w Sochaczewie wśród „podstawówek” (17 szkół)