Dworzec To.Kultura w Teresinie - wielkie otwarcie

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Dworzec To.Kultura w Teresinie - wielkie otwarcie Rekreacja sochaczew

Dworzec To.Kultura w Teresinie – wielkie otwarcie

Już 7 lipca Dworzec To.Kultura w Teresinie zaprasza na otwarcie. O godzinie 15.00 nastąpi uroczyste przecięcie wstęg, poświęcenie a także przemówienia. Perełką imprezy będzie koncert zespołu Singin Birds, będzie królować muzyka retro i piękne głosy w otaczającej publiczność scenerii dworca.  O 21.00 organizatorzy zapraszają na iluminacje świetlne oraz wystartuje fontanna.
Co to jest Dworzec To.Kultura ? 
Projekt pod nazwą „Adaptacja budynku dworca w Teresinie wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu na cele kulturalno – artystyczne Dworzec To.Kultura” zyskał dotatcję w kwocie 3 mln 134 tys. złotych. Warto przypomnieć, iż władze gminy od chwili przejęcia obiektu od PKP Nieruchomości w 2014 roku , poszukiwały zewnętrznych środków na odnowienie dworca i stworzenie w nim wyjątkowego miejsca. Jego umiejscowienie stanowi centralny punkt dla Teresina. Jest jego wizytówką.
Co się zmieniło?
Zostały wykonane pomieszczenia przeznaczone na klub dyskusyjny, integrację międzypokoleniową, spotkania seniorów a także warsztaty plastyczne oraz filmowe. Od strony wschodniej znajduje się nowoczesna sala kinowa z umiejscowionym nad nią tarasem, który ma służyć również jako scena letnia. W budynku znajdzie się również biblioteka z czytelnią oraz miła herbaciarnia. Będzie też można korzystać z sali multimedialnej. Zagraniczni goście będą przyjmowani na poddaszu gdzie znajdzie swoje miejsce sala współpracy.
Co ciekawe dworzec zachowa swoją dotychczasową funkcję czyli obsługa podróżnych – zakup biletów, poczekalnia, toalety a także miejsca parkingowe.
Zmieni się otoczenie dworca.
Przydworcowy plac będzie miejscem z mobilnymi siedziskami oraz stelażami na czasowe wernisaże. Miejsce przed dworcem to również obecność Pomnika 20 Roztrzelanych Więźniów z Pawiaka. Przebudowie ulegnie również ulica Torowa.
Całość projektu to śmiały i bardzo nowatorski pomysł. Jego realizacja z pewnością zmieni życie mieszkańców Teresina.

 3
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

coobahcoobah
0
Czy autor potrafi przeczytać to co sam napisze zanim umieści tekst na portalu?

Przecież nawet MS Word podkreśla na czerwono błędy...  (2018-06-25 22:13)
robroyrobroy
0

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy