Dworzec To.Kultura – nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

Zdjęcia i foto: Dworzec To.Kultura – nagrodzony w ogólnopolskim konkursie  Inwestycje sochaczew

Dworzec To.Kultura to jeden z najważniejszych obiektów w Teresinie. Projekt, który niedawno odmienił oblicze teresińskiego dworca, został nagrodzony na XXIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI Wieku”. 


5 września w Warszawie na Zamku Królewskim podczas uroczystej gali odbyło się wręczenie nagród w XXIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”. Projekt modernizacji „Dworzec To.Kultura” otrzymał tytuł Modernizacja Roku 2018 w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej”. 


Adaptacja budynku dworca kolejowego w Teresinie wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu na cele kulturalno-artystyczne „Dworzec To.Kultura” jest jednym z najciekawszych pomysłów na funkcję budynku. Miejsce, które jest użytkowane nie tylko przez mieszkańców, ale i wielu turystów stało się otwarte na wydarzenia kulturalne, sztukę i realizację różnorodnych pomysłów otwartych dla mieszkańców. Projekt można nazwać fantastycznym nie tylko ze względu na modernizację bryły budynku czy terenu przyległego, ale przede wszystkim na funkcję jaką dała przebudowa. Drogę jaką obrali zarówno pomysłodawcy jak i projektanci jest na arenie nie tylko ogólnopolskiej niezwykle innowacyjnym i przełomowym. 


Uroczysta Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród podczas XXII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku” w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej” tylko potwierdza pomysł jaki został zrealizowany i jego ogromną wartość zarówno w formie architektonicznej jak i społecznej. 


Foto: teresin.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy