Zaloguj się do konta

Dworzec To.Kultura – nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

Redakcja
2019-09-11
Inwestycje

Dworzec To.Kultura to jeden z najważniejszych obiektów w Teresinie. Projekt, który niedawno odmienił oblicze teresińskiego dworca, został nagrodzony na XXIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI Wieku”. 


5 września w Warszawie na Zamku Królewskim podczas uroczystej gali odbyło się wręczenie nagród w XXIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”. Projekt modernizacji „Dworzec To.Kultura” otrzymał tytuł Modernizacja Roku 2018 w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej”. 


Adaptacja budynku dworca kolejowego w Teresinie wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu na cele kulturalno-artystyczne „Dworzec To.Kultura” jest jednym z najciekawszych pomysłów na funkcję budynku. Miejsce, które jest użytkowane nie tylko przez mieszkańców, ale i wielu turystów stało się otwarte na wydarzenia kulturalne, sztukę i realizację różnorodnych pomysłów otwartych dla mieszkańców. Projekt można nazwać fantastycznym nie tylko ze względu na modernizację bryły budynku czy terenu przyległego, ale przede wszystkim na funkcję jaką dała przebudowa. Drogę jaką obrali zarówno pomysłodawcy jak i projektanci jest na arenie nie tylko ogólnopolskiej niezwykle innowacyjnym i przełomowym. 


Uroczysta Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród podczas XXII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku” w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej” tylko potwierdza pomysł jaki został zrealizowany i jego ogromną wartość zarówno w formie architektonicznej jak i społecznej. 


Foto: teresin.pl

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne6

Plac Kościuszki - spontaniczna akcja mieszkańców [wideo]

Sprawy urzędowo-administracyjne30

Wybory 2020 - kilka pytań

Sprawy urzędowo-administracyjne2

Alert RCB - agitacja wyborcza?

Sprawy urzędowo-administracyjne2

W niedzielę wybory. Weźmy wszyscy w nich udział

Pożary, straż pożarna

Strażacy usuwali skutki burzy: na odcinku 50 m wiatr powalił 8 drzew

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc