Dybuk na festiwalu DivadelniBAF w Brnie

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dybuk na festiwalu DivadelniBAF w Brnie Promocja regionu sochaczew

Teatr Maska z Sochaczewskiego Centrum Kultury 4 grudnia zaprezentował spektakl „Dybuk” na czeskiej scenie. Podczas festiwalu można było oglądać prezentacje z Czech, Polski oraz Słowacji. 


Ośmioosobowa grupa młodych aktorów pod przewodnictwem Dawida Żakowskiego wyruszyła 1 grudnia na przygodę związaną z międzynarodową sceną. Wyjazd do Brna był okazją do zapoznania się z twórczością czeskich oraz słowackich grup teatralnych. Panele dyskusyjne to okazja do zdobywania nowych doświadczeń. Atmosfera festiwalu przynosi dreszcz emocji, próby odbywają się na korytarzach oraz w biurze festiwalu. Same przygotowania to czas oczekiwania, podekscytowania oraz obaw o odbiór spektaklu przez publiczność. 


Za nagłośnienie, oświetlenie oraz projekcję odpowiadali Paweł Rutkowski i Franek Bednarczyk. Aktorzy to Filip Chojnacki, Daria Dudek, Marysia Fornalska, Michał Klin, Paula Szewczyk, Jakub Tomaszewski, Mateusz Witkowski i Paweł Zatorski, którzy zajmują się przygotowaniem scenografii oraz garderoby. Opiekunem grupy była Jolanta Kawczyńska. 


Jak sami relacjonują swój występ: „Na widowni panuje totalne skupienie. Trudno wyczuć jakie są reakcje publiczności, która w ciszy śledzi losy bohaterów sochaczewskiej historii. Mamy poczucie zatrzymanego czasu. Wydaje się nam, że „Dybuk” ze względu na barierę językową jest niezrozumiały dla widzów. Napięcie trwa do ostatnich chwil spektaklu, ale na koniec słyszymy gromkie brawa. Jest dobrze. Szybki demontaż scenografii i spotykamy się na dyskusji z organizatorami, zaproszonymi gośćmi oraz z ekspertami z praskiej akademii teatralnej. Pada wiele pytań: o inspiracje, o historię, o nasze miasto, o życie w Polsce oraz o to, jak pracujemy i jakie techniki aktorskie stosujemy. Słyszymy dużo pozytywnych komentarzy, zarówno na temat spektaklu, jak i naszej gry aktorskiej. Teatr Maska określony został jako profesjonalny pod każdym kątem: techniki aktorskiej, reżyserii, oprawy scenicznej, oświetlenia, muzyki i projekcji”.


Sochaczewski Dybuk zaprezentowany został na dużej scenie. Wyjazd Teatru Maska do Brna na międzynarodowy festiwal przyniósł całej grupie dodatkową siłę oraz entuzjazm do dalszego działania. Dybuk zebrał wiele pozytywnych opinii i niewątpliwie był ogromnym krokiem ku dalszym sukcesom. Jako mieszkańcy miasta nie mogliśmy wymarzyć lepszej promocji Sochaczewa. Dziękujemy za wysiłek całej grupy, gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. 


Źródło oraz zdjęcia: fb sck. 

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy