Dyrektor szpitala zawieszony

/ 1 komentarzy

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, z-cy dyr. ds. lecznictwa Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne. Przedstawiliśmy wtedy stanowisko dr. Piotra Sz., w którym jednoznacznie stwierdza, iż rzeczywiście takie zarzuty mu postawiono, co nie oznacza, że jest winny.
Jest pewien, że potrafi udowodnić swoją uczciwość, czyli to, że rezultaty wymienionych przetargów w żaden sposób nie były wynikiem przyjęcia przez niego jakiejkolwiek korzyści majątkowej.
Dr Piotr Sz. zadeklarował pełną współpracę z prokuratorem, ponieważ chciałby jak najszybszego zakończenia sprawy, a tym samym oczyszczenia go z zarzutów. Został jednak posądzony o nieuczciwość, co według jego sumienia nie licuje ze sprawowaną funkcją z-cy dyr. ds. lecznictwa. W związku z zaistniałą sytuacją uznał więc, że powinien wystąpić do dyrektora ZOZ, Franciszka Pasiaka z prośbą o zawieszenie go w sprawowaniu funkcji z-cy dyr. ds. lecznictwa na czas niezbędny do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.
Doktor Piotr Sz. mówi, że taki krok podyktowało mu poczucie przyzwoitości i uczciwości oraz chęć pozostawania w zgodzie z własnym sumieniem i lekarskim kodeksem etyki zawodowej. Uczynił to w trosce o dobre imię Szpitala Powiatowego w Sochaczewie i jego organu założycielskiego, a także pracowników placówki.
Piotr Sz. ma nadzieję, że zostanie oczyszczony z zarzutów w najkrótszym możliwym czasie i będzie mógł powrócić do pełnienia dotychczasowej funkcji.

Monika Gadzińska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

Kuba123Kuba123
0
Jak to pięknie i szlachetnie brzmi, a wszyscy wiemy jak wygląda i jak wygladała pomoc medyczna w naszym szpitalu. Nikt pewnie nie posądzał Pana doktora o taką szlachetność? Ale przecież każdy się może zmienić. Widocznie na naszą służbę medyczną przyszła teraz kolej! Ale cieszę się, że ktoś wreszcie zainteresował się tym , co się dzieje w naszym prowncjonalnym małym szpitalu! I za to bardzo dziękuję! (2010-02-04 11:01)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy