Działania pod nazwą: Prędkość

We wtorek (5 lipca) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego od godziny 6:00 będą kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy na terenie naszego powiatu. Nadmierna prędkość nadal jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków do których dochodzi na sochaczewskich drogach. Część z tych zdarzeń niestety kończy się tragicznie. Dzieci w wypadkach drogowych tracą rodziców, a rodzice dzieci. Każda z tych sytuacji to ogromny stres dla rodziny. Policja od wielu lat skupia się na tym, by zapewnić bezpieczeństwo na drogach. Funkcjonariusze kontrolują prędkość, trzeźwość oraz sprawdzają czy osoby podróżujące autem korzystają z pasów bezpieczeństwa. 

Wielu zdarzeń można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy jeździli z dozwoloną prędkością i była ona dostosowana do warunków, jakie panują na drodze. Nikogo nie trzeba przekonywać, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.


Cykliczne działania "Prędkość" będą ukierunkowane na ujawnianie osób, które przekraczają dozwoloną prędkość oraz ograniczenie wypadków drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy