Działania pod nazwą "Prędkość"

Już na samym początku jak czytam tytuł to pojawia się dosyć mocne zdenerwowanie na tego typu akcje. Dlaczego? Bo to jedna wielka ściema i obłuda przede wszystkim!
1. Skoro prędkość zabija czemu produkuje się samochody które jeżdżą 200km/h a nie 80 km/h?

2. Czemu policja łapie suszarą na drogach dwupasmowych gdzie jeden dom jest na kilometr a ogarnicznie do 60 km/h? Tutaj strzeżecie bezpieczeństwa a nie pod szkołami i w miastach gdzie faktycznie prędkość 80-90 km może wyrządzic dużo krzywdy a i o wypadek łatwo w takiej sytuacji? Wyobrażcie sobie panowie policjanci, że samochód jadący 80 wieżdza na pasy przed szkoła na które właśnie weszły dzieci. Ale nie, większe zagrożenie wg was sprawia kierowca który jedzie 90km przez wioche bez zabudowań. OK wy się na tym znacie – nie ja.

3. Twierdzi Pan że prędkość zabija a nie osoba która traktorem wymusi pierwszeństwo przejazdu i wyjedzie ci pod maskę z polnej drogi? Tu nie widzicie problemu? Problemem jest kierowca który jedzie 90 km/h trasą warszawa-poznań? Oczywiście przy tym, na całej trasie w 80% są ogranicznia co najmniej 70 km/h.

4. I tu druga paradoksalna sytuacja. Po co budujecie drogi w takim stanie i z takim poziomem bezpieczeństwa, że na nowej drodze od razu stawiacie ogranicznia do 60 czy 70 km/h.

5. Oczywiscie wszystkiemu winien kierowca, nie barierki wstawione tak na skrzyżowaniu że nic nie widać, nie pijany który wymusił pierwszeństwo, nie fakt że była dziura 30 cm i głębokości 15, nie fakt, że wystąpiły nierówności drogi czy koleiny. Zawsze winny jest kierowca i święte oklepane i jakże ułatwiające ocene sytuacji i waszą pracę: „nie dostosował prędkości do warunków jazdy”

6. Powiedzcie proszę drodzy policjanci, czemy na autostradach nie ma tyle wypadków? Przecież tam nie jezdzimy 60 km/h? Nie wiecie? To wam ułatwie. Przeczytajcie jeszcze raz pkt: 5 i 4 Dalej twierdzicie, że prędkość zabija a nie spieprzona budowa drogi, tragiczne rozwiązania komunikacyjne, niebezpieczne skrzyżowania, wąskie drogi itd?

Chyba ze to wszystko ma jeden cel wtedy wszystko układa się w logiczną całość - po prostu wszystko jest po to, żeby nabijać kase do budżetu a teraz to już zupełnie wzmożycie działania bo już w połowie powiatów brakuje kasy na 500+

myśle ze niedługo wyjdzie nowy taryfikator – najniższy mandat: 500+

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy