Działania prewencyjne "Wagarowicz" - 16.09.2011

W związku z tym, iż 1 września rozpoczął się rok szkolny, policjanci sochaczewskiego Wydziału Prewencji przeprowadzili działania pod nazwą „Wagarowicz” wymierzone w tych, którzy nie do końca pogodzili się z tym, że wakacje już minęły.

09.09.2011 r w świetlicy sochaczewskiej komendy odbyła się odprawa służbowa połączona z odprawą do działań pod nazwą „Wagarowicz”. Ponieważ pogoda nadal sprzyja, a niektórzy uczniowie nie pogodzili się jeszcze z powrotem do szkoły, 20 policjantów sochaczewskiej prewencji patrolowało teren miasta. Sprawdzano miejsca, gdzie spotyka się młodzież, a także miejsca, gdzie mogą paść ofiarą przestępstwa.
Podczas kilkugodzinnej pracy wylegitymowano 47 uczniów, wśród których 20 przebywało na wagarach. Osoby te były dowiezione do szkół i przekazywane dyrektorom lub pedagogom.
Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich podczas patrolu ulicy Moniuszki ujawnili trzech 16-latków przy których znaleźli marihuanę. Okazało się, że nieletni spotkali się w tym miejscu, aby zażyć środek odurzający przed lekcjami. Nastolatków z komendy odebrali rodzice. Teraz odpowiedzą przed sądem za posiadanie środków odurzających.
Policjanci podczas działań nie ujawnili żadnego ucznia pod wpływem alkoholu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie zapowiadają działania, które odbędą się w najbliższym czasie.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy