Działania pt. Spokojne Miasto

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Działania pt. Spokojne Miasto Komunikaty sochaczew

W nocy z piątku na sobotę odbyły się działania pod nazwą „Spokojne miasto” i nieco różniły się od poprzednich, ponieważ tym razem wraz z policjantami na ulice miasta wyjechali przedstawiciele sochaczewskich tygodników – Echo Powiatu i Expressu Sochaczewskiego.

O godzinie 20:00 policjanci spotkali się w świetlicy sochaczewskiej komendy, gdzie odbyła się odprawa do działań, którą przeprowadzili kom. Adam Supeł i asp. sztab. Dariusz Gołębiowski. Głównym naszym celem był wpływ na poprawę bezpieczeństwa na terenie Sochaczewa. Funkcjonariusze skupiali się również na zapobieganiu aktom wandalizmu i spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych jak też innym nagannym czynom popełnianym przez mieszkańców.
W działaniach udział wzięło 24 policjantów Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Działaniami dowodził asp. Dariusz Gołębiowski - Kierownik Referatu Patrolowo - Interwencyjnego.
W ciągu kilku godzin intensywnego patrolowania wytypowanych miejsc, policjanci wylegitymowali 88 osób w tym 5 nieletnich, którzy pomimo późnych godzin nocnych przebywali poza domem. W każdym przypadku byli dowiezieni do miejsca zamieszkania i przekazywani opiekunom prawnym.
Mundurowi ujawnili 18 wykroczeń porządkowych i 10 wykroczeń drogowych za popełnienie których nałożyli łącznie 20 mandatów karnych, a w pozostałych przypadkach pouczyli sprawców. Wykroczenia te najczęściej dotyczyły spożywania alkoholu w miejscu publicznym (przed blokami) , zakłócania ciszy nocnej czy też używania słów wulgarnych. Sporządzono 3 wnioski o ukaranie do sądu. Na bieżąco sprawdzano legalność telefonów komórkowych, dokonano kontroli 56 pojazdów.
Na gorącym uczynku zatrzymano sprawcę uszkodzenia mienia. Mężczyzna wywracał kosze na śmieci na ulicach Pokoju i Polnej.
Policjanci obecni byli także na groźnie wyglądającej kolizji na DK-2 w miejscowości Kozłów, gdzie doszło do zderzenia trzech pojazdów. Na miejscu ustalano okoliczności tego zdarzenia oraz wprowadzono ruch wahadłowy, by rozładować rosnący korek. Kierująca pojazdem VW Golf nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i uderzyła w pojad marki Mercedes kierowany przez obywatelkę Niemiec, który następnie uderzył w pojazd Opel Astra kierowany przez mieszkanca naszego powiatu.
Policjanci zatrzymali również 25-letniego mieszkańca Sochaczewa, który idąc Al.600-lecia przewrócił lodówkę z napojami przy kiosku ruchu i zaczął ją kopać. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany przez interweniujących policjantów.Chuligana zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.
Policja pomaga nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Doświadczył tego kilkutygodniowy kotek, którego policjanci znaleźli parę minut przed północą przy ulicy Młynarskiej. Zwierzakowi zapewniono dobrą opiekę.
Przeprowadzone działania to odzew na problemy, które zgłaszają mieszkańcy powiatu. Dlatego mając na uwadze poprawę poczucia bezpieczeństwa sochaczewian, zapowiadamy w najbliższym czasie przeprowadzenie kolejnych, wzmożonych działań prewencyjnych na podległym nam terenie.
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy