Działania prewencyjne.

Sochaczewscy policjanci wydziału prewencji wzięli udział w działaniach pod nazwą Wagarowicz. Oprócz nieletnich, którzy mogli przebywać na wagarach, policjantów interesowały także osoby bezdomne, samotnie mieszkające, które są narażone na wychłodzenie organizmu.

W ostatni piątek, po odprawie służbowej kilkunastu policjantów wydziału prewencji wzięło udział w działaniach pod nazwą Wagarowicz. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca w których najczęściej gromadzi się młodzież przebywająca na wagarach. W trakcie kilku godzin mundurowi wylegitymowali kilkudziesięciu nieletnich. Na pochwałę zasługuje fakt, że nikt nie przebywał poza szkołą w godzinach nauki.
Policjanci szczególną uwagę przykuwają do bezdomnych, osób starszych, nieporadnych życiowo, a także nietrzeźwych, którzy są narażeni na wychłodzenie organizmu. Dlatego właśnie funkcjonariusze codziennie sprawdzają pustostany, dworzec i jego okolice oraz inne miejsca w których gromadzą się bezdomni. Apelujemy do wszystkich mieszkańców całego powiatu, by informowali nas o osobach, których życie i zdrowie jest zagrożone przez mróz. Informację można podać również anonimowo pod numerem telefonu 997 lub 112.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy