Dzieci sprzątają

Zdjęcia i foto: Dzieci sprzątają Edukacja sochaczew

„Zanieczyszczenia wpływają negatywnie na całe środowisko, tak samo na jego część ożywioną, jak i nieożywioną. Jednak skutki, jakie niesie ze sobą zanieczyszczenie środowiska są ogromne. Do najpoważniejszych skutków zanieczyszczenia środowiska należą: efekt cieplarniany, dziura ozonowa, smog oraz kwaśne deszcze”.
Czy jesteśmy w stanie temu zapobiec? Czy potrafimy uchronić naszą planetę przed szkodliwym działaniem wszystkich ludzkich przedsięwzięć? W dzisiejszych czasach, pełnych przeróżnych nowinek technologicznych, ciężko o jakiekolwiek poszanowanie dla Ziemi. Jedyną liczącą się rzeczą są pieniądze, a skutki ich zdobycia są nieistotne. Dobrze jednak, że istnieją jeszcze osoby, którym zależy też i na innych sprawach.. Co roku na całym świecie organizowane jest „ sprzątanie świata”. Akcja trwa w dniach 18-20 września.
W Sochaczewie również są ludzie, którzy chcą zrobić coś dla środowiska. Stowarzyszenie Motocykliści Sochaczewa razem z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką nauczycielki Ewy Winkler oraz Gimnazjum nr 1 wraz z Aliną Okraską podjęli się akcji, której celem było oczyszczenie terenu przystani nad Bzurą. Porządkowanie tego terenu trwa już od kilku miesięcy. Zawsze jednak znajdzie się coś jeszcze do posprzątania.
Tym razem dzieci wsparły swą pracą motocyklistów. Zbierały śmieci oraz w miarę swych możliwości oczyszczały teren ze zbędnych patyków, suchych roślin i gałęzi. Piękna pogoda sprawiła, że „Sprzątanie Świata” stało się wspaniałą zabawą dla maluchów, co można było wyczytać z ich promiennych i uśmiechniętych buziek.
Jak więc widać, aby przysłużyć się środowisku nie potrzeba wielkich wyrzeczeń. Wystarczy chęć i trochę czasu, a nasze oczy cieszyć się będą wspaniałym widokiem czystej natury.
Sylwia K

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy