DZIEDZICTWO HEREDITARY

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto:  DZIEDZICTWO HEREDITARY Film, fotografia sochaczew
+2

W sobotę 14 grudnia o godz. 17.00 w Sochaczewskim Klubie Filmowym zaprezentuje Państwu film prod. amerykańskiej pt.: DZIEDZICTWO HEREDITARY z 2018 r. w reż. Ari Aster.


Kiedy umiera seniorka rodu,ciężko chora rodu Grahamów, w życiu jej córki,zięcia i dwójki wnuków wreszcie zaczyna panować spokój. Już po samej mowie pogrzebowej Annie (fenomenalna Toni Colette) czuć że ulga bierze górę nad żalem. Szybko jednak okazuje się, że śmierć babci Graham to dopiero początek, staruszka pozostawiła po sobie znacznie więcej niż słodko-gorzkie wspomnienia swoich najbliższych, zaś rodzina skrywa wiele sekretów i niewypowiedzianych żalów, które teraz zaczynają wychodzić na jaw...


Ari Aster miesza w swojej opowieści elementy znane z klasycznych filmów o opętaniu, motywy choroby psychicznej, ostracyzmu społecznego, a nawet czy może przede wszystkim, dramatu rodzinnego. Mikstura ta wyjątkowo przyrządzona zyskuje tym bardziej, mimo że już gdzieś to widzieliśmy, zaskakuje. Film buduje napięcie stopniowo, w zasadzie już od pierwszych minut  prezentując nam masę detali, z pozoru nieistotnych, których znaczenie odkrywamy dopiero w miarę trwania seansu, łącząc je ze sobą w miarę zbliżania się do kulminacji tej mrocznej układanki.


Wspomnieć należy o świetnym aktorstwie. O bok wspomnianej Toni Colette w roli głównej, widzimy Gabriela Byrne`a, Alexa Wolffa i Milli Shapiro. Jeśli chodzi o warstwę techniczną to czysta poezja.Od kolorystki która idealnie podkreśla klimat i nastrój po montaż i dźwięk.


Film trwa 120 min.Wstęp wolny.

 1
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy