Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Młodzieszynie - 22.01.2016

/ 21 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Młodzieszynie - 22.01.2016 Historia i tradycja sochaczew
+16

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Młodzieszynie21 stycznia to tradycyjnie obchodzony Dzień Babci . Z tej okazji mieszkańcy naszego Domu zostali zaproszeni na obchody Dnia Babci i Dziadka do Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie. Dzieci pod kierunkiem pedagogów przygotowały bardzo ciekawy program słowno - muzyczny. Następnie wszyscy zgromadzeni dziadkowie i wnuczki brali udział w licznych konkursach i byli częstowani przygotowanymi słodkościami. Miłym akcentem uroczystości były życzenia dla wszystkich babć, złożone przez naszego mieszkańca p. A. Pakułę.

Każdy kontakt z dziećmi sprawia, iż mieszkańcy naszego domu bardziej pozytywnie podchodzą do życia. Tego typu spotkania – integracja międzypokoleniowa - poprawiają atmosferę i samopoczucie, dają pozytywne spojrzenie na życie, ubogacają i wywołują uśmiech. Mieszkańcy Domu czują się częścią społeczeństwa, nie są osamotnieni i z jaśniejszym spojrzeniem na przyszłość przechodzą przez codzienność.

Spotkania integracyjne dla osób starszych mają m.in. zapobiegać poczuciu osamotnienia i zachęcić osoby starsze do zwiększenia aktywności społecznej, są formą terapii oraz przeciwdziałają wykluczeniu osób starszych z otoczenia.

Dlatego też nasi mieszkańcy zawsze chętnie biorą udział w okolicznościach i spotkaniach, które dają im możliwość spędzenia czasu z dziećmi; dają wszystkim poczucie wspólnego, dobrze wykorzystanego czasu.


Bardzo dziękujemy p. dyrektor M.Malczewskiej i pedagogom szkoły za zaproszenie.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy