Dzień Bezpiecznego Internetu

/ 15 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dzień Bezpiecznego Internetu Edukacja sochaczew
+10

7 lutego, w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 roku. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze".

W dniach 3 - 8 lutego 2017 obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Bezpiecznego Internetu. W ramach tego przedsięwzięcia przeprowadzono szereg inicjatyw, które  przedstawiały najważniejsze kwestie dotyczące tematyki bezpiecznego korzystania z Internetu:

  1. Ogłoszono konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet”(wystawa prac przy wejściu głównym).

  2. Wykonano  gazetkę „Bezpieczny komputer, bezpieczny Internet” (wejście główne).

  3. Odbyły się zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem materiałów multimedialnych „3…2…1…Internet”, kreskówki  „Owce w sieci” oraz film „Na zawsze”.

  4. Przygotowano dla rodziców ulotki „10 porad dla rodziców dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci”.

  5. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Policji pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci – stop cyberprzemocy”. Naszymi gośćmi byli  st. sierż. Izabela Pajek, st. post. Judyta Krupa oraz st. asp. Paweł Rynkiewicz.

     Omówiono zagrożenia  niewłaściwego korzystania przez uczniów  z Internetu.

  6. Odbył się Apel z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

W środę, 8 lutego, odbył się Apel podsumowujący cykl podjętych w szkole inicjatyw, prowadzony przez uczniów klas Gimnazjum i Przysposabiających do Pracy.

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet”. Jury w składzie p. Alicja Flis oraz p. Urszula Szczepaniak wyłoniło najlepsze prace.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Aptekę „MaxFarm” z Teresina oraz firmę Sort-Mak s.c. Recykling z Nowej Suchej, która dodatkowo podarowała społeczności szkolnej wspaniały rower.

 

 

 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy