Dzień Dziecka w DPS

/ 16 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dzień Dziecka w DPS NGO lokalne sochaczew
+11

Dzień Dziecka to święto obchodzone od wielu lat, a dokładniej od 1924 roku, kiedy to w Genewie została uchwalona Deklaracja Praw Dziecka (tzw. deklaracja genewska).
Święto dzieci to niezwykle ważne wydarzenie, które niesie ze sobą wiele ciepła i radości. W tym dniu każde dziecko powinno czuć się szczęśliwe i bezpieczne. Mimo tego, że Dzień Dziecka obchodzony jest w różnych terminach na całym świecie, to zawsze jest to czas wyjątkowy. Dzieci z niecierpliwością czekają na swoje święto, ponieważ zawsze w ten dzień dorośli, poświęcają im więcej czasu: bawią się z nimi, ucztują, rozmawiają, organizują różnego rodzaju imprezy.


31 maja dla wielu z nas był to zwykły dzień tygodnia, ale nie dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie. Tego dnia w naszym Domu odbył się Wielki Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Domem zawładnęła liczna gromadka uczniów z sochaczewskich szkół i okolicznych gmin a wśród nich uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły w Młodzieszynie, Szkoły w Brzozowie, Zespołu Szkół w Erminowie.
Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane liczne konkursy o charakterze sportowym. Nasi Mali Goście próbowali także swoich sił w grze w szachy z Mistrzem Turnieju Szachowego Panem Adamem Pakułą oraz w grze w warcaby z Mistrzem Turnieju Warcabowego Panem Stanisławem Barszczem .
Główną konkurencją tegorocznego pikniku był bieg na 200m.
A wyniki są następujące:
Dziewczęta:
I miejsce-Wiktoria Kisielska ( Szkoła Podstawowa Brzozów)
II miejsce-Magdalena Kunikowska (Szkoła Podstawowa w Brzozów)
III miejsce-Karolina Tomczak ( Szkoła Podstawowa w Brzozów)
Chłopcy I-IV kl:
I miejsce- Kamil Żakowski ( Szkoła Podstawowa Młodzieszyn)
II miejsce-Bartek Szurmański (Szkoła Podstawowa nr 4 Sochaczew)
III miejsce-Kacper Wróbel ( Szkoła Podstawowa nr 3 Sochaczew)
Chłopcy V-VI kl:
I miejsce-Damian Feliga ( Szkoła Podstawowa Brzozów)
II miejsce-Kacper Winnicki ( Szkoła Podstawowa Młodzieszyn)
III miejsce-Sebastian Tomczak ( Szkoła Podstawowa Brzozów).
Wśród licznych konkurencji sportowych prym wiodła jak zwykle Szkoła Podstawowa w Brzozowie, która otrzymała w nagrodę puchar ufundowany przez dyr. DPS Justynę Nowak-Sobotta , a fundatorem pozostałych nagród dla szkół za udział w pikniku było Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.
Dzięki licznym sponsorom, zorganizowany został namiot „obfitości” pełen chłodnych napojów, rożnego rodzaju ciast i ciasteczek oraz pieczonej kiełbaski i kaszanki .
W tym dniu nie było ani wygranych ani przegranych liczyła się tylko dobra zabawa. DPS w Młodzieszynie, który na co dzień jest oazą spokoju i ciszy zamienił się w tętniące wielką radością miejsce. Z każdej strony słychać było śmiech dzieci i muzykę. Ogromna radość była widoczna na twarzach wszystkich zarówno dzieci jak i mieszkańców Domu.
Imprezę prowadził jak zwykle profesjonalnie z dozą humoru Pan Sylwester Rozdżestwieński wraz z Kieronnikiem Działu Administracyjno- Gospodarczego Panem Janem Piecką oraz Paniami terapeutkami.


Dyrekcja, pracownicy I mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej serdecznie dziękują za hojność sponsorom bez których impreza nie mogła by się odbyć.

Sponsorami byli:

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
Bakoma
Mars Polska
Tymwod
Mar Dar
Kwiaciarnia „Nerina”
MO-LE-KO
Kodym
Euro Stempel
AWI
Mega Pak
Top Market-Zbigniew Pakuła
Laguna
Hurtownia Norma
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu- Hurtownia Sochaczew
Cukiernia „Lukrecja”
Cukiernia „Jeznach” 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy