Dzień Dziecka w Żelazowej Woli 2017: w tym roku cały w kwiatach

Zdjęcia i foto: Dzień Dziecka w Żelazowej Woli 2017: w tym roku cały w kwiatach Rekreacja sochaczew

Tegoroczny, ósmy już Dzień Dziecka w Żelazowej Woli, ma mieć jeden przewodni motyw – kwiaty. Zapraszamy na niezwykłą niedzielę 4 czerwca do parku wokół Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w godzinach 10.00 – 17.00. Dla osób z dziećmi wstęp wolny.

 

Dzień Dziecka w Żelazowej Woli 2017 utonie w kwiatach. Rodziny i ich pociechy mogą liczyć na wiele wonnych atrakcji, jak słuchanie kwiatowych baśni o Calineczce i kwiecie paproci, plecenie wianków, dekorowanie płatkami tkanin, składanie origami pod japońską wiśnią. Wszystko w otoczeniu kwitnących w chopinowskim parku magnolii, bratków, szałwii, tulipanowców i kalin i z kwiatową muzyką Czajowskiego, Delibesa i Lutosławskiego w tle. Goście będą mogli obejrzeć akwarele i projekty niezwykle wrażliwego na barwy architekta krajobrazu Franciszka Krzywdy – Polkowskiego. Artysta poprowadzi też z gości warsztaty architektoniczne tematycznie związane z parkiem Domu Urodzenia Fryderyka Chopina.

- W Pokoju Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli przez cały rok stoi bukiet świeżych kwiatów. Wiemy, że wracając do Paryża z Londynu, Chopin prosił przyjaciela Wojciecha Grzymałę o wstawienie do  jego salonu wonnych fiołków. Polskie kwiaty, namalowane w latach 30. XX wieku przez Leonarda Pękalskiego, zdobią też strop Pokoju Urodzenia kompozytora, a zakończona w lutym konserwacja stropów w całym Domu Urodzenia Fryderyka Chopina pozwoliła pokazać, w jaki sposób motywy kwiatowe wykorzystywane były do zdobienia tego wyjątkowego miejsca w późniejszych latach – uzasadniają temat tegorocznego Dnia Dziecka pracownicy muzeum.

W imieniu organizatorów zapraszamy zatem serdecznie na ten kolorowy i pachnący dzień 4 czerwca od godziny 10.00 do 17.00. Dla osób z dziećmi wstęp wolny!

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy