Dzień Edukacji Narodowej

/ 43 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dzień Edukacji Narodowej Edukacja sochaczew
+38

Dnia 15.10.2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela), a także uroczyste pasowanie uczniów klasy I. Pani Dyrektor serdecznie powitała przybyłych gości, a szczególnie  bohaterów tego spotkania – pierwszoklasistów. Po wspaniałych przemówieniach Pani Dyrektor, Pana Wójta Gminy Sochaczew oraz przewodniczącego Rady Rodziców nadszedł moment rozpoczęcia uroczystości.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie z klasy II i III. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Następnie swoim występem oczarowały wszystkich dzieci z klasy „O”.

W drugiej części akademii odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I, które poprzedził krótki występ będący wstępem do pasowania na pełnoprawnych uczniów szkoły. Po zakończeniu przedstawienia odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków. Pani Dyrektor oraz Pan Wójt pasowali każde dziecko na ucznia, poprzez dotkniecie jego lewego ramienia symbolicznym ołówkiem, życząc przy tym wielu sukcesów w nauce. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Po części oficjalnej zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Ten cudowny dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy