DZIEŃ KOBIET na Dworcu TO.KULTURA!

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: DZIEŃ KOBIET na Dworcu TO.KULTURA! Koncerty i muzyka sochaczew
+2

Teresiński Ośrodek Kultury i Dworzec TO.KULTURA! zapraszają bardzo gorąco na wyjątkowy DZIEŃ KOBIET. Będzie to spotkanie z muzyką i obrazem.
Zapraszamy w niedzielę, 8 marca 2020 roku o g. 17.00 do sali widowiskowej DWORCA TO.KULTURA!

Wszystkim przybyłym zaproponujemy koncert i wystawę.


"OSIECKA PO MĘSKU" to projekt muzyczny MARCINA JANUSZKIEWICZA. To wypełniony odważnymi, choć dalekimi od estetyki szoku, wersjami wielkich przebojów, ale też piosenek mniej znanych koncert. Marcin Januszkiewicz jako aktor rozumie, że słowa zwykle są „o czymś”, jednak nie ulega terrorowi jedynej słusznej interpretacji i bawi się tekstem. Jest też muzykiem, więc swobodnie żongluje wokalnymi konwencjami, nagina nieśmiertelne frazy. Traktuje głos jako instrument, wspomagany akompaniamentem kolegów z zespołu.

 

Aktor rozpoczyna recital wielkim przebojem Maryli Rodowicz "Niech żyje bal" i przez kilka utworów utrzymuje publiczność w nastroju pełnym radości, optymizmu, czy nawet żartu muzycznego. Bawiąc się konwencją, wplata w piosenki motywy zupełnie niespodziewane, takie jak "Riders on the storm". Piosenki Agnieszki Osieckiej przepuszczone przez pryzmat męskiej wrażliwości są zaskakujące i świeże. Nowatorskie podejście do utworów takich jak "Deszcze niespokojne" pozwala odkryć ich drugie dno i odczytać je na nowo.

 

W połowie koncertu żart powoli przygasa, a atmosfera skłania się w nieco inną, bardziej refleksyjną stronę. Zaczynając od "Kołysanki dla okruszka" Marcin Januszkiewicz wkracza w tematy poważne, coraz oszczędniej grając narracją i formą. Artysta przywołuje między utworami wspomnienia i nawiązuje do wydarzeń bieżących, sprawiając, że utwory wybrzmiewają jako wciąż aktualne. Zamykające koncert "Wariatka tańczy" czy "Nim wstanie dzień" zostawiają publiczność z pytaniem o podstawowe wartości, jakim są wzajemny szacunek i tolerancja.


Kim jest ów artysta? Marcin Januszkiewicz to aktor, wokalista, kompozytor i autor tekstów.


Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w 2010 r. Karierę rozpoczął na deskach Teatru Collegium Nobilium. W latach 2010 – 2012 związany był ze stołecznym Teatrem Współczesnym,  gdzie wystąpił m.in. w: „Moralności Pani Dulskiej” w reż. Agnieszki Glińskiej i „Hamlecie” w reż. Macieja Englerta. Do 2016 występował na scenie Teatru Studio w takich  przedstawieniach jak: „Anna Karenina”, „Wiśniowy sad”, „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, „Wichrowe wzgórza” (za rolę Edgara Lintona otrzymał wyróżnienie aktorskie na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych). W 2017 roku zagrał w jednym z najlepszych spektakli sezonu - „Dziecię Starego Miasta” w reż. Cezarego Studniaka w Teatrze WARSawy.

Oprócz kariery teatralnej komponuje i pisze teksty piosenek. Jest m.in. autorem utworów Natalii Szroeder (Wszystko), Dawida Kwiatkowskiego (Afraid) czy Margaret (Nie chcę). Współpracuje z kompozytorem i aranżerem Mariuszem Obijalskim, z którym skomponował muzykę i napisał teksty piosenek do autorskiego musicalu "Liżę Twoje Serce" w reż. Agnieszki Glińskiej.

Od 2015 roku współpracuje z Piotrem Rubikiem, z którym nagrał płyty "Pieśni szczęścia", "Z powodu mojego imienia" oraz single "Pół na pół" i "Dokąd" z tekstami własnego autorstwa.

W październiku 2017 roku ukazał się jego debiutancki album zatytułowany "Osiecka po męsku".


Nagrody muzyczne:

2011 r. I Nagroda Jury i I Nagroda Publiczności w Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”
2012 r. I Nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku
2012 r. wyróżnienie Jury i Nagroda Dziennikarzy na 33. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we
Wrocławiu.
2013 r. brał udział w konkursie Super Debiuty w Opolu (II nagroda)
2017 – Złoty Tukan i Tukan Dziennikarzy - 38. PPA we Wrocławiu
 

Aktualne spektakle:

"Hamlet" reż. Maciej Englert,  Teatr Współczesny  w Warszawie
„Trzej Muszkieterowie” reż. Konrad Imiela, Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu
„Cohen-Nohavica” reż. Mariana Opania,  w Teatr Studio Buffo w Warszawie
„Wesołe miasteczko” reż. Andre Ochodlo, Teatr im.  A. Mickiewicza w Częstochowie
"Kanapka z człowiekiem"  reż. Jerzy  Satanowski, Teatr Nowy w Poznaniu

"Miss Saigon", reż. Macias, Teatr Muzyczny w Łodzi


Podczas koncertu na Dworcu To.Kultura! zostanie otwarta wystawa prac plastycznych "Portret Kobiety".

Grupa kobieca z koła plastycznego TOK „Bez polityki” zaprasza na wystawę, w której przedstawi emocjonalne i wrażliwe oblicze portretowanych i portrecistek. Zapraszamy do obejrzenia. Swe prace zaprezentują: Agnieszka Kowalczyk, Laura Markiewicz, Julia Wojtach, Alicja Wojtach, Julia Pietrzak, Luiza Górecka i Beata Sałacińska.


Zapraszamy serdecznie NIEDZIELA - 8 marca 2020r, zaczynamy o g. 17.00


WSTĘP WOLNY


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy