Dzień Kobiet w naszej szkole - 09.03.2015

Zdjęcia i foto: Dzień Kobiet w naszej szkole - 09.03.2015 Imprezy cykliczne sochaczew

W poniedziałek, 9 marca, świętowaliśmy w szkole Dzień Kobiet. Program artystyczny z tej okazji przygotował Samorząd Szkolny wraz ze swoją opiekunką, p. A. Wnuk-Paduch. Było i miło, i radośnie, i zabawnie, i poważnie, i sentymentalnie.

Najpierw dziewczyny w męskich ubraniach (spodnie, koszule, krawaty) wyjaśniły, kim jest KOBIETA, jakie posiada cechy (np. K - kochająca, kokietka; O - opiekuńcza, olśniewająca; B - biegająca, blondynka; I - irytująca, inna; E - elegancka, energiczna; T - tajemnicza, towarzyska; A - atrakcyjna, ambitna).

Następnie usłyszeliśmy piosenkę "Babę zesłał Bóg" w interpretacji Anity Znamirowskiej.

Poznaliśmy też szkolną statystykę dotyczącą kobiet w naszej szkole (ile uczy się tu dziewcząt, jakich imion żeńskich jest najwięcej, a które są rzadko spotykane). W bardzo wesoły nastrój wprawiło widownię brawurowe wykonanie utworu "My Słowianie". W role Donatana, Cleo i Słowianek wcielili się chłopcy z gimnazjum.

Ponętnych kształtów i zmysłowych ruchów mogła im pozazdrościć niejedna dziewczyna. Potem odbył się pokaz mody. Modelki miały na sobie przepiękne, kolorowe i oryginalne stroje wykonane, a właściwie wyczarowane z...folii. Zaprojektowała je uczennica kl. III G kryjąca się pod pseudonimem Pati Włodior.

Do łez rozbawił publiczność kolejny punkt programu - skecz "Poczta" ze świetnymi kreacjami Anity Znamirowskiej i Karoliny Sylwestrzak, które zagrały postacie plotkujących, zrzędliwych bab o kontrowersyjnych poglądach, posługujących się specyficznym językiem.

Potem wyciszyliśmy się, a nawet wzruszyliśmy przy balladzie "Alleluja" w wykonaniu dziewcząt z chóru szkolnego pod kierownictwem p. B. Kłosińskiej.

Na koniec chłopcy złożyli wszystkim paniom (i tym dorosłym, i tym małoletnim) życzenia i wręczyli prezenty - kwiaty i słodycze. 

IAK

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy