Dzień otwarty w DPS-ie

/ 5 zdjęć

2 czerwca 2013 roku w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie zorganizowany został dzień otwarty placówki. Taka forma spotkania z mieszkańcami regionu oraz zaprezentowania się jednostki była organizowana po raz pierwszy i spotkała się z zainteresowaniem.

Na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Mieli oni możliwość zwiedzenia placówki, poznania jej historii oraz zapoznania się z osiągnięciami mieszkańców w różnych konkursach. Brali udział w wielu zajęciach organizowanych przez terapeutów i rehabilitantów. Miał miejsce m.in. pokaz zdobienia przedmiotów metodą decoupage, bibułkarstwo (wyrabianie kwiatów z bibuły), podczas których goście mogli pod okiem fachowców sami poznać ich zasady. Po wysłuchaniu instruktażu chodzenia można było pospacerować po lesie z kijkami Nordic–Walking. Rehabilitanci prezentowali metody pracy z chorym po udarze mózgu a także kinesiotapig – czyli aktywne plastrowanie bolących miejsc. Poza tym odbywały się turnieje gry w szachy, warcaby, ping – ponga, bilard i piłkarzyki.

O godz. 15.00 odbyła się msza święta za spokój duszy Ś.P. Sylwestra Rozdżestwieńskiego w której uczestniczyli goście, mieszkańcy, dyrekcja, personel placówki.
Po mszy z prezentacjami multimedialnymi wystąpili terapeuci, szef kuchni oraz rehabilitanci, podczas których opowiadali o swojej codziennej pracy, osiągnięciach mieszkańców oraz trudach dnia codziennego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy chcieli ten dzień spędzić razem z nami. Mamy nadzieję, że będzie sposobność spotkać się z Państwem już za rok.
DPS

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy