Dzień Otwarty w Domu Pomocy Społecznej

/ 16 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dzień Otwarty w Domu Pomocy Społecznej NGO lokalne sochaczew
+11

Wieczorem, po wysłuchaniu prognozy pogody, było jasne że 2 czerwca opady deszczu nas nie opuszczą i Dzień Otwarty w Domu Pomocy Społecznej będzie miał mokrą oprawę. Rankiem, przebłyski słońca dały nadzieję która się spełniła, słońce i piękna pogoda przez cały dzień towarzyszyły mieszkańcom, pracownikom i gościom naszej placówki podczas tego uroczystszego dnia gdzie każdy mógł wejść do ośrodka i zobaczyć jak wygląda codzienne życie mieszkańca.

Już rano, jeszcze przed otwarciem naszego Domu przyjechał na rowerze z jednego z ośrodków pomocy społecznej pierwszy gość dla którego zrobiono wyjątek i oprowadzono go indywidualnie po ośrodku jego reakcja zaskoczyła personel gdyż zażyczył sobie dokumentów które spowodowałyby natychmiastowe przeniesienie go do naszego Domu Pomocy, który mu się bardzo podobał. Nasz pierwszy gość zrobił również bardzo duże wrażenie, gdy poprosił o możliwość rozegrania z komputerem partii warcabów 64 polowych i ku zdziwieniu wszystkich pokonał komputer wygrywając z nim 7 partii a jedną remisując. Bardzo byśmy chcieli aby temu Panu udało się przenieść do naszego DPS co wzmocniłoby naszą drużynę podczas corocznych rozgrywek w warcaby i szachy.

A dalej było już jak to podczas dni otwartych, goście w większości rodziny i znajomi pensjonariuszy ale też osoby, które gdzieś tam podświadomie czują, że nadchodzi czas potrzeby opieki nad najbliższymi która musi zostać powierzona ludziom którym ufają w miejscu które po wnikliwym sprawdzeniu stanie się domem dla ich najbliższych, zaczęli przybywać i

dom został poddany wnikliwej ocenie pracownicy zostali przeegzaminowani z zasad opieki i …. oceniono nas pozytywnie z czego bardzo byliśmy dumni.

W międzyczasie podczas oprowadzaniu poszczególnych grup pracownicy terapeuci i fizjoterapeuci na dużym ekranie prezentowali możliwości jakie oferuje DPS w zakresie ich specjalizacji. Na czas obiadu, którego niestety goście nie otrzymali gdyż posiłek dedykowany jest dla pensjonariuszy, ujawniliśmy oczekującym wielką tajemnicę okolicznych lasów i mogli oni spędzić kilka chwil uczestnicząc w grzybobraniu, gdyż właśnie nastąpił wysyp kurek i koźlaków.

Po poobiednim odpoczynku mieszkańcy domu, goście i personel uczestniczyli w mszy świętej za SP Sylwestra Rozdżestwińskiego wieloletniego pracownika DPS .

I tak dzień otwarty zbliżył się do końca , jeszcze raz fizykoterapeuta Pan Mariusz terapeuta zajęciowa Pani Ala oraz szefowa kuchni Pani Tereska zaprezentowali swoją pracę którą wykonują co wzbudziło wielkie brawa a nawet osobiste podziękowania pensjonariuszy za trud pracy jaki wkładają pracownicy aby Dom Pomocy Społecznej był namiastką Domu Rodzinnego.

Kończąc ten ciepły rodzinny dzień, Pani Dyrektor podziękowała wszystkim pensjonariuszom, gościom i pracownikom za trud jaki włożyli aby dzień otwarty był dniem szczególnie radosnym dla wszystkich, Jestem dumna że mogę pracować z tak wspaniałymi ludźmi te słowa Dyrektorki również nagrodzono gromkimi brawami no a potem była wspólna fotka i życzenia aby takich chwil było jak najwięcej.

Dziękujemy wszystkim gościom za udział w naszym Dniu Otwartym DPS                                                                                                                                                   

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy