Dzień Pluszowego Misia z Biblioteką Pedagogiczną

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dzień Pluszowego Misia z Biblioteką Pedagogiczną Słowo pisane sochaczew
+1

Dzień Pluszowego Misia to kolejna akcja promująca czytanie, obok Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, którą nasza placówka oferuje najmłodszej grupie czytelników w ramach wspomagania szkół i przedszkoli.

Pluszowy miś – ulubiona przytulanka, która od 115 lat towarzyszy dzieciom na całym świecie swoje święto obchodzi 25 listopada.

Sochaczewska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie po raz drugi obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia z najmłodszymi – przyszłymi użytkownikami biblioteki, pod hasłem "Dzieci lubią misie". Na dzieci czekały książki o misiach i pluszowe misie. Grupy"Bajkoludki" i "Pracowite Tygryski" z Przedszkola Wesołe Tuptusie oraz uczniowie z klas I SP Nr 6 w Sochaczewie i z klasy III b SP nr 3 w Sochaczewie podczas zajęć czytelniczo-plastycznych poznały okoliczności powstania zabawki i wysłuchały historii o misiu polarnym, który miał dobre serce. Młodsze dzieci chętnie pokolorowały postać misia, a starsze w grupach wykonały plakat reklamujący to święto. Na pamiątkę dzieci zabrały ze sobą naklejkę – uśmiechniętą buźkę misia. Łącznie w 6 spotkaniach wzięło udział 102 dzieci.

Dziękujemy za wspólną zabawę.

Anna Simczuk

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy