Dzień Polskiej Niezapominajki w Muzeum Kolei Wąskotorowej

Zdjęcia i foto: Dzień Polskiej Niezapominajki w Muzeum Kolei Wąskotorowej Imprezy cykliczne sochaczew

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie włącza się w obchody świąt i wydarzeń, tych typowo związanych z kolejnictwem, ale nie tylko. Oblegane przez turystów w sezonie turystycznym wycieczki pociągiem Retro, który dociera na skraj Puszczy Kampinoskiej, łączą w sobie przyjemność podróżowania zabytkowym składem z możliwością delektowania się pięknem otaczającej przyrody. Z tego też względu w najbliższym czasie wszystkich miłośników kolei i przyrody zapraszamy do naszej placówki na świętowanie Dnia Polskiej Niezapominajki. Z okazji niniejszego wydarzenia zaplanowaliśmy niecodzienne atrakcje.

Rozpoczniemy już w najbliższą sobotę, 11 maja. Tego dnia odbędzie się rozkładowy kurs pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Wilcze Tułowskie – Tułowice – Sochaczew Wąskotorowy (program wycieczki poniżej). W Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach oprócz tradycyjnego pikniku z ogniskiem i biwakowania na łonie natury przewidzieliśmy niespodzianki dla najmłodszych. Dzieci oprócz kolorowanek, puzzli czy memory będą mogły wziąć udział w zabawie pn. "W poszukiwaniu niezapominajki". Dla każdego jej uczestnika będzie czekał miły upominek.

Kontynuacją sobotniego świętowania będą obchody w środę, 15 maja, kiedy to zapraszamy do muzeum na specjalnie przygotowaną z tej okazji grę terenową. Każdy jej uczestnik będzie mógł bliżej poznać niektóre eksponaty znajdujące się na terenie naszego skansenu, a na koniec otrzyma od nas nagrodę. Tego dnia do naszej placówki będą obowiązywały bezpłatne bilety wstępu.

Przypomnijmy, że Dzień Polskiej Niezapominajki to święto zapoczątkowane w 2002 r. i obchodzone corocznie 15 maja. Głównym jego przesłaniem jest promowanie walorów polskiej przyrody, jej różnorodności biologicznej, jak również przypominanie o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo "nie-zapominajka" ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji oraz lokalnych tradycji.

Bilety można rezerwować, dzwoniąc w godzinach pracy placówki pod numer telefonu 46-862-59-75, pisząc e-mail na adres rezerwacja@stacjamuzeum.pl lub online na stronie eWejściówki.pl (ceny poniżej).

Zapraszamy!

Program wycieczki pociągiem Retro:
9:50 – zwiedzanie muzeum z przewodnikiem
10:30 – odjazd pociągu ze stacji Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) do Wilcza Tułowskiego
11:45 – przyjazd pociągu do Wilcza Tułowskiego i spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej
12:25 – koniec spaceru i odjazd pociągu do Tułowic
12:34 – przyjazd pociągu do Tułowic
12:34–14.14 – piknik z ogniskiem i atrakcjami dla najmłodszych w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach*
14:14 – odjazd pociągu do Sochaczewa
15:20 – przyjazd pociągu do stacji Sochaczew Wąskotorowy (muzeum)
17:00 – zamknięcie muzeum

* Pasażer może przygotować prowiant we własnym zakresie lub zakupić go w punkcie gastronomicznym w Osadzie Puszczańskiej

Ceny biletów na pociąg Retro:
normalny – 29 zł
ulgowy – 23 zł
bez miejscówki (dla dzieci do lat 4) – 9 zł
przewóz roweru – 11 zł
przewóz psa – bezpłatnie (obowiązkowa aktualna książeczka szczepień, kaganiec i smycz)

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy