Dziesięć pytań prezydenta – czy popieramy 500 plus?

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Dziesięć pytań prezydenta – czy popieramy 500 plus? Partie polityczne sochaczew

Referendum konsultacyjne w sprawie konstytucji jest na wokandzie całego kraju. Sochaczewianie też czekają na rozwiązanie tej kwestii. Czy pójdziemy do urn? 


Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha powiedział, iż pytania zawarte w referendum są odzwierciedleniem woli Polaków. Od rana w sejmie gorąca atmosfera, gdyż prezydencki pomysł budzi wiele kontrowersji nawet w szeregach PiS. Pytania jakie mają się znaleźć w referendum mają dotyczyć tego czy Polacy są za uchwaleniem nowej konstytucji, czy popierają system prezydencki, gabinetowy czy raczej pozostawić model obecny? Rodacy mogliby wypowiedzieć się na temat tego czy popierają nienaruszalność programu 500 plus, emerytury od 60 i 65 roku życia. Czy jest to dobry pomysł i czy pójdziemy głosować trzeci raz w ciągu trzech tygodni? 


Sam pomysł przedstawienia propozycji referendum jest dobrym elementem marketingowym obecnego prezydenta. Partia rządząca nie ma ochoty przyszłościowo zajmować się tym tematem. Aczkolwiek żeby referendum mogło dojść do skutku konieczna jest większość głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.  


Czy sochaczewskie rodziny będą miały możliwość wypowiedzenia swojego zdania do nienaruszalności pieniędzy z 500 plus oraz czy konstytucja musi zostać zmieniona dowiemy się niebawem.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

robroyrobroy
0
POPIERAM,ale nie w tej formie-kasa dla rodziców w gotówce-- NIE-na zakup pieluch,odrzywek,,ubranek ,,posiłek sazkolny tytajn powinny być bony,zero alkohcholu,papierosów,no może prezerwatywy za friko (2018-07-24 17:17)
kacperskyykacperskyy
0
ja nie popieram. uwazam ze nie stac nas na taki socjal. (2018-07-25 08:25)
wbienkowbienko
+1
500+ to program bezsensowny z punktu wiedzenia niesienia pomocy socjalnej, z punktu widzenia demografii, z punktu widzenia zmniejszania długu publicznego (a to się powinno robić w okresie prosperity). Zwkłe kupowanie elektoratu. Na dłuższą metę program demoralizujący. Przyzwyczaja do tego, że Państwo ma dać, buduje układ klentyzmu (zachęcam do zapoznania się z definicją). Ten program wpływa też demobilizująco na aktywność zawodową.

Ten program będzie drenował budżet Państwa. Nie ma pieniędzy na doposażenie służby zdrowia, nie ma pieniędzy na podwyżki dla pielgniarek, lekarzy, nauczycieli, policji (tęj służącej obywatelom, a nie rządowi ;) ), administracji terenowej. Inwestycje państowe są wyhamowywane. Pustym pieniądzem napędza się konsumpcję - na krótko daje to poczucie bogacenia się, na dłuższą powoduje inflację i zadłużanie (vide Grecja).

(2018-07-25 20:40)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Referendum w tym roku, to już senacka historia. Premier może teraz bez przeszkód skupić się na terminie wyborów samorządowych. Licznik ruszył w ubiegłym tygodniu. (2018-07-25 21:37)
kacperskyykacperskyy
0
500+, WOT, 300+, a do tego wszelkie zasilacze dla nierobów, byczek 25 lat i on pracy nie moze znaleźć ale dzieci jak sie robi to wie.na to idą miliardy..... tak jak piszesz wbienko, służba zdrowia lezy, policja lezy, wojsko lezy, grom musi podnajmować śmigłowce od firm prywatnych, marynarka wojennna w rozsypce (2018-07-26 08:20)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy