Dziewczyny z klasą - Znakomite wyniki na Mistrzostwach Warszawy

Zdjęcia i foto: Dziewczyny z klasą - Znakomite wyniki na Mistrzostwach Warszawy Biegi sochaczew

W dniach 25-26 maja 2019 roku w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Warszawy Juniorów i Juniorów Młodszych. Zawodniczki KM Aktywni Sochaczew wywalczyły ponownie dużo życiówek które są bardzo wartościowymi wynikami. 

Zawody odbywały się na dwóch obiektach tj. RKS Skra Warszawa i AWF Warszawa. Sportowy dzień rozpoczęły miotaczki. Rywalizowały na obiekcie warszawskiej Skry. Weronika Krzemińska i Martyna Orlińska. Aktywnym miotaczkom cennych wskazówek udziela trener UKS Błyskawica Domaniewice - Mieczysław Szymajda. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i poprawiły swoje rekordy życiowe. Jednocześnie zajęły wysokie pozycje w rywalizacji młociarek.
Juniorka młodsza Martyna Orlińska w najlepszej próbie posłała młot na odległość 36.59. Dało jej to 4 miejsce w konkursie.  Były to kolejne zawody w których Martyna uzyskała wynik 4 klasy sportowej.Młodziczka Weronika Krzemińska oddała rzut na odległość 29.77 co też jest jej rekordem życiowym. Rezultatem na miarę 5 klasy sportowej. W zawodach zajęła 6 miejsce. 
W sesji popołudniowej rozgrywanej na obiektach AWF Warszawa do rywalizacji przystąpiły nasze Aktywne sprinterki i "skoczki".Wśród juniorek młodszych w biegu na 100 metrów wystartował Kinga Burzyńska. Uzyskała swój najlepszy wynik w tym sezonie - 13.74. Wynik ten dał 23 miejsce na zawodach i 4 klasę sportową. Kinga znakomicie wypadła  w skoku w dal. Jej najdłuższy skok to wynik 4.88. Jest to również 4 klasa sportowa. Na zawodach rezultat pozwolił na zajęcie 8 miejsca. 
Do popołudniowej rywalizacji juniorek przystąpiły ponownie miotaczki. Tym razem w pchnięciu kulą. Martyna pchnęła wynik 8.35 i zajęła 10 miejsce. Rezultat Weroniki to 7.28. To wynik na 12 miejsce w zawodach. Zarówno dla Martyny Orlińskiej jak i Weroniki Krzemińskiej pchnięcie kulą jest dodatkową konkurencją. Obydwie pracują przede wszystkim na młocie.
Na najtrudniejszym ze sprintów tj. biegu na 400 metrów do rywalizacji stanęła Weronika Lewandowska. W ważnym starcie wyrównała swój rekord życiowy sprzed roku - 64.72. Na mitingu zajęła 20 miejsce. Co prawda miejsca mogą wydawać się odległe ale w czasach "Aniołków Matusińskiego" poziom 400 metrów kobiet jest niesamowicie wysoki i już zaczyna się od wieku juniorek. Analizując szczegółowo wyniki to w rywalizacji  U18 byłaby na 9 miejscu w mitingu. Bieg miał charakter open i rywalizowała nie tylko z rówieśniczkami ale również z juniorkami starszymi i z seniorkami. 
Znakomity start zaliczyła w biegu na 100 metrów młodziczka Julia Skomiał. Najpierw w biegu eliminacyjnym uzyskała rezultat 13.84. Rezultat na 5 klasę sportową. Awansowała do ścisłego finału młodziczek. Zajęła w nim 7 miejsce z czasem identycznym jak w eliminacjach. Julia skakała również w dal. Zawody zakończyła z nową życiówką 4.33. Zajęła 5 miejsce w konkursie. 
Na deser....znakomita informacja o naszej najmłodszej startującej - Michalinie Gosik (2006). Kategoria wiekowa Michaliny to U14. W tych zawodach startowała wspólnie z młodziczkami U16. Choć była jedną z młodszych to nie była łatwa do pokonania dla starszych rywalek. W biegu na 100 metrów osiągnęła wynik 13.92. To wynik na 5 klasę sportową. Bardzo okazały debiut na tym dystansie. Pierwszy oficjalny start "zdobyta klasa" i wynik poniżej 14 sekund. W mitingu zajęła 9 miejsce. W skoku w dal uzyskała rezultat na 5 klasę sportową - 4.54. W konkursie zajęła 3 miejsce, pokonując wiele starszych dziewcząt.

Kolejne zawody za nami i cieszy duża progresja naszych zawodniczek. Oby wyniki zmobilizowały dziewczyny do dalszej i jeszcze efektywniejszej pracy. Planów startowych mamy mnóstwo, czy będziemy je realizować zależy od uzyskiwanych wyników. Bardzo dziękujemy za pomoc Aljeka Group i UM Sochaczew. 


Więcej na www.emekwbiegu.blogspot.com

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy