DZIKOSĆ SERCA

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto:   DZIKOSĆ SERCA Film, fotografia sochaczew
+1

W sobotę 3 czerwca o godz, 17.00 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na pokaz słynnego, klasycznego już filmu w reżyserii Davida Lyncha pt,: DZIKOŚĆ SERCA z 1990 roku.

Po odbyciu kary więzienia za zabójstwo,Sailor (Nicolas Cage) wraca do swojej ukochanej Luli (Laura Dern). Matka dziewczyny,zdecydowanie przeciwna związkowi,nakłania swojego wieloletniego kochanka,Farraguta by ten wytropił Sailora i sprowadził Lulę do domu.Para kochanków wyrusza na południe. Czy uda im się uciec przed uciec przed zdesperowaną matką? Czy ocalą swoją miłość?...

DZIKOŚĆ SERCA to przede wszystkim szalona baśń,nieco kiczowata,przesiąknięta perwersją,nieco brutalna ale mimo upływu lat wciąż pociągająca i fascynująca. David Lynch stworzył dzieło niepokorne,przełamujące wiele barier i na wskroś postmodernistyczne.

Główna nagroda w Cannes za ten film wywołała wiele kontrowersji.Po seansie rozlegały się gwizdy i brawa,podzieleni krytycy toczyli ze sobą bitwy na słowa.Kicz czy arcydzieło?.Dziś jego film  jest częścią wspaniałej historii kina.

Po prawie 3 dekadach od premiery,widać jak ogromny wpływ wywarł on na twórców lat 90.,do jak wielu zmian się przyczynił i jak wiele trendów zapoczątkował.W momencie premiery obraz Lynch`a mógł naprawdę szokować i wzbudzać skrajne emocje,gdyż reżyser przyrządził danie wcześniej niespotykane,otwarcie traktujące zbrodnię i występek w ramach rozrywki celującej w niskie gusta.Po nim nastąpili liczni kontynuatorzy i naśladowcy, z których największą sławę zyskał Quentin Tarantino.

Jednak to Pan David Lynch wciąż kręci kino niemożliwe do podrobienia.

Film trwa 120 min.Wstęp wolny.

 4
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy