e-Sochaczew.pl przyjacielem wolontariatu

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: e-Sochaczew.pl przyjacielem wolontariatu NGO lokalne sochaczew

Miłym akcentem dla Stowarzyszenia e-Sochaczew.pl zakończyła się tegoroczna, piąta edycja Gali Ośmiu Wspaniałych – konkursu promującego ideę wolontariatu, organizowanego przez sochaczewskie samorządy oraz Lokalny Komitet Organizacyjny. Autorski projekt Stowarzyszenia - Wolontariat e-Sochaczew.pl – Lokalna Baza Wolontariuszy, z sukcesem realizowany od ubiegłego roku, przyniósł nam wyróżnienie i honorowy tytuł: Przyjaciela Wolontariatu.Gala Ośmiu Wspaniałych już od kilku lat stanowi w Sochaczewie święto wolontariatu i wszystkich tych, którzy na co dzień niosą pomoc potrzebującym. Wieńczy ona bowiem konkurs, w którym nagradzana jest najaktywniejsze społecznie dzieci oraz młodzież.

W te idee doskonale wpisuje się również projekt Stowarzyszenia e-Sochaczew.pl – Wolontariat e-Sochaczew.pl – Lokalna Baza Wolontariuszy, realizowany od 2010 roku. Kluczowym elementem projektu jest stworzenie wspólnej platformy wymiany informacji pomiędzy wolontariuszami, a instytucjami korzystającymi z ich pomocy. Do tej pory brakowało bowiem miejsca, które integrowałoby to środowisko i pozwalało zainteresowanym docierać do szerokiego grona odbiorców. Lokalna Baza Wolontariuszy, mimo iż młoda wiekiem, bo licząca zaledwie kilka miesięcy, już odnosi sukcesy, o czym świadczy duży odzew obydwu stron na publikowane oferty.

Znaczenie i rolę projektu podkreśla dyrektor Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Monika Radwańska - Komosa:

- Wolontariat e-Sochaczew.pl, to pierwsza i na dzień dzisiejszy jedyna w naszym regionie internetowa baza zawierająca oferty dla wolontariuszy oraz możliwość internetowego zgłaszania się do pracy wolontarystycznej. Narzędzie to pomaga skutecznie skojarzyć osoby potrzebujące wsparcia z osobami chcącymi pomagać - tłumaczy.
- Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Sochaczewie zamieścił dwa ogłoszenia dotyczące pomocy osobom niepełnosprawnym i w tych dwóch przypadkach był pozytywny odzew. Wolontariusze spotkali się z pracownikami POIK, a następnie z rodzinami i z tego, co wiem nawiązała się współpraca. Wolontariat e-Sochaczew ze względu na zasięg oraz powszechność i dostępność Internetu pozwala na najszybsze skojarzenie chcących pomagać z potrzebującymi pomocy. To bardzo dobra i potrzebna inicjatywa, dzięki której sochaczewski wolontariat rozwija się - podsumowuje.

Owocem dobrze nawiązanej współpracy i pierwszych sukcesów tego projektu są pamiątkowe dyplomy i tytuły „Przyjaciela Wolontariatu”. Trafiły one do rąk głównych twórców projektu Wolontariat e-Sochaczew.pl - prezesa Stowarzyszenia, Marcina Ryńskiego oraz dyrektora biura – Łukasza Popowskiego.

- W działalności e-Sochaczew.pl zawsze stawiliśmy na budowę i rozwój realnego zaangażowania mieszkańców w życie naszej, sochaczewskiej społeczności. Promocję wolontariatu uznaję za bardzo istotny element wzmacniania budowy lokalnego kapitału społecznego. Tym kapitałem są właśnie młodzi wolontariusze, którzy w przyszłości wzmocnią więzi społeczne i będą stanowić istotny filar obywatelski na naszym terenie - mówi prezes Stowarzyszenia Marcin Ryński.
- W młodości idee służby i pomocy innym realizowałem w harcerstwie. Cieszę się, że te wartości możemy teraz promować także w formie szkolnego wolontariatu młodzieży, docierać do szerszego grona ludzi, którzy chcą pomagać innym. Wartości z młodości zostają bowiem na całe życie.

Z wyróżnienia cieszy się również dyrektor biura Łukasz Popowski:

- Chciałbym serdecznie podziękować za przyznane wyróżnienie. Zieloną Ósemkę odbieram jako nagrodę za poniesiony wysiłek przy ubiegłorocznym wdrażaniu nowego projektu Stowarzyszenia pod nazwą 'Wolontariat e-Sochaczew.pl - Lokalna Baza Wolontariuszy'. Jest to dla mnie również jeden z przejawów sukcesu tego zadania - mówi dyrektor biura e-Sochaczew.pl Łukasz Popowski.
- Cieszę się, że przy pomocy nowatorskiej internetowej usługi mamy szansę, choćby w niewielkim stopniu, przyczynić się do rozwoju wolontariatu w powiecie sochaczewskim, co stanowi przecież jeden z ważniejszych celów, jakie stawia przed sobą e-Sochaczew.pl.Dziękujemy za przyznane wyróżnienie. Mamy jednocześnie nadzieję, że projekt z biegiem czasu będzie rozwijał się jeszcze dynamiczniej, dając nadzieję wszystkim potrzebującym z naszego terenu.
Zainteresowanych odsyłamy na stronę poświęconą projektowi Wolontariat e-Sochaczew.pl - Lokalna Baza Wolontariuszy - -> kliknij tutaj <-

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy