Zaloguj się do konta

e-Sochaczew.pl rośnie jak na drożdżach

Redakcja
2006-12-21
NGO lokalne
Koniec roku oraz świąteczny okres Bożego Narodzenia to doskonała okazja do podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Tradycyjnie przygotowaliśmy dla Państwa informacje na temat działalności naszego portalu w 2006 roku.


Mijający rok Stowarzyszanie e-Sochaczew.pl uznaje za udany. Porównując rok 2006 z 2005 pod względem ilości odwiedzin naszego portalu, w każdym miesiącu zanotowaliśmy dwukrotny wzrost wejść, co niezbicie świadczy o rosnącej popularności e-Sochaczew.pl wśród mieszkańców miasta. Jak dotąd rekordowym, miesiącem był listopad – ponad 89 tysięcy odwiedzin!


Portal e-Sochaczew.pl staje się coraz popularniejszy dzięki współpracy z sochaczewskimi instytucjami, które współtworzą jego zawartość informacyjną. Poniżej prezentuje proste zestawienie statystyczne ilościowego przyrostu informacji, w podziale na sochaczewskie instytucje współpracujące z e-Sochaczew.pl


Reklama

Zainteresowanie wykorzystaniem Internetu jako dodatkowym kanałem reklamowym dla firmy stało się już faktem. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Katedrę Marketingu Akademii Ekonomicznej w Krakowie aż 66% ankietowanych uważa, że serwisy internetowe dostarczają znacznie więcej informacji o firmach i produktach niż reklamy w tradycyjnych mediach. Internet jest ciągle postrzegany jako nowe medium, dlatego użycie go w strategii marketingowej firmy świadczy o jej nowatorskim podejściu do rozwoju i promocji. W tym samym badaniu ponad 62% respondentów uznało firmy reklamujące swoje usługi za pośrednictwem Internetu za 'bardziej przyszłościowe'. Pozostaje więc tylko odpowiednio wykorzystać tę szansę! Z badań wynika również, ze zasięg reklamy internetowej jest co najmniej porównywalny z zasięgiem reklamy prasowej. Za to zupełnie inaczej natomiast rozkładają się koszty takiej reklamy, która jest dużo tańsza od prasowej. Chcielibyśmy podziękować naszym reklamodawcom:.
- GetinBank
- Kredyt Bank TUiR Warta
- Bank Spółdzielczy
- Ahold - Hypernova
- WSZiM w Sochaczewie
- Hutrownia 'Mani'
- InterKam
- British School
- Restauracja Saint Tropez
- Sklep Jaccuzzi
- Sklep Vobis
- Sklep Kompit

Reklama na portalu www.esochaczew.pl jest najtańsza na rynku – miesięczny koszt emisji reklamy na 1 odbiorcę (CPP – Cost Per Point) bannera na głównej stronie portalu wynosi niecałe 2 grosze – dla porównania ta sama reklama w lokalnej prasie kosztuje 10 razy więcej!
www.e-sochaczew.pl/reklama.html

Nowe inicjatywy Stowarzyszenia
Kulturalny Program Muzyczny to audycja na antenie Radia Fama, w której przy najlepszej muzyce rozmawia się na tematy związane ze sztuką, filozofią i problematyką społeczną. Program współtworzą Andrzej Gąsiorowski i Michał Krysiak. Przez jakiś czas program borykał się z trudnościami i na kilka miesięcy musiał zawiesić działalność. Powrócił dzięki wsparciu i patronatowi Stowarzyszenia e-Sochaczew.pl.


UKS Ogrodnik e-Sochaczew.pl to nowa inicjatywa społeczna mająca na celu rozwój i budowę w naszym mieście drużyny koszykówki. W Sochaczewie sport reprezentowany jest przez kilka drużyn najbardziej popularnych dyscypliny, w różnych kategoriach wiekowych. Stworzenie UKS Ogrodnik e-Sochaczew.pl daje możliwość dzieciom i młodzieży poznania oraz uczestnictwa w innej dyscyplinie sportu.


Wybory samorządowe
Jednym z najistotniejszych wydarzeń mijającego roku były z pewnością wybory samorządowe. Było to dla nas tym bardziej ważne, że kampania samorządowa na portalu odbywała się już kolejny raz. Nauczeni doświadczeniem zastanawialiśmy się, czy uda się tym razem przeprowadzić spokojną i rzeczową debatę pomiędzy kandydatami i wyborcami.
Czy nasz cel został osiągnięty? Myślę, że za odpowiedź może posłużyć kilka liczb – w poniedziałek „powyborczy” 13 listopada portal odwiedziło blisko… 10 tysięcy osób, co jest równe zsumowanemu nakładowi wszystkich lokalnych gazet w tygodniu! Wyniki do sejmiku wojewódzkiego podaliśmy jako pierwsi w powiecie na 3 dni przed oficjalnym komunikatem PKW. Otrzymywaliśmy informacje od przedstawicieli wojewódzkich sztabów wyborczych, że tylko w Sochaczewie, dzięki możliwościom portalu, mieli szansę sprawdzić wyniki swoich kandydatów na długo przez oficjalnymi informacjami. Słowem – portal bardzo przysłużył się jako podstawowe źródło informacji, nawet na poziomie całego województwa.

Co do samej kampanii zaś – niestety wielu kandydatów wciąż nie docenia możliwości bezpośredniego kontaktu z wyborcami. O ile na portalu obecne były komitety wyborcze publikujące swoje oficjalne komunikaty, o tyle poszczególnych kandydatów można było policzyć na palcach jednej ręki. Warto przypomnieć, że do rad 3 szczebli samorządu startowało w naszym powiecie kilkaset osób. Z kandydatów na burmistrza bardzo aktywny był jedynie Paweł Masłowski, który obecny jest na portalu od wielu lat i być może dlatego poważnie traktuje możliwość wypowiedzi za pośrednictwem Internetu. Głos zabierał także, lecz znacznie rzadziej, Tomasz Połeć. Nic dziwnego zatem, że wyniki wyborów nie spowodowały radykalnych zmian w składzie rad. Skoro praktycznie nie było kampanii, to wygrały osoby, które wygrywały do tej pory – mając swój ugruntowany, wierny elektorat. Tym, którym marzą się zmiany, powtarzamy prawdę oczywistą dla naszych użytkowników – zabierajcie głos, bądźcie aktywni na portalu, tylko tutaj macie szansę swobodnie przekonać do siebie innych ludzi. Mamy nadzieję, że podczas następnej kampanii na portalu zaroi się od kandydatów, a wynik wyborów nie będzie dla nikogo zaskoczeniem.

Zjazd Stowarzyszania
18 listopada odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia „e-Sochaczew.pl”. podczas którego wysłuchano sprawozdania z rocznej działalności. Następnie podjęto uchwałę o udzieleniu Zarządowi absolutorium oraz uchwałę w sprawie wyborów nowego zarządu Stowarzyszenia. W skład zarządu weszli:
Marcin Ryński (Prezes Zarządu);
Jarosław Jakubowski (Wiceprezes Zarządu ds. Zarządzania usługami portalu);
Sebastian Piątkowski (Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju Aplikacji i Technologii);
Rafał Jabłoński (Sekretarz Zarządu);
Maciej Brysiak (Członek zarządu ds. Komunikacji)
oraz, jako nowy członek, Andrzej Gąsiorowski (Członek Zarządu ds. Kultury i Mediów).

W skład Komisji Rewizyjnej na trzyletnią kadencję weszli
Marta Jakubowska (Przewodnicząca);
Łukasz Fiołek (Członek Komisji);
Julian Biernacki (Członek Komisji).

W części dyskusyjnej omawiano realizację trwających już projektów Stowarzyszenia oraz planowano nowe przedsięwzięcia.


Projekt parafie
W ostatnim roku zawartość portalu powiększyła się o kolejne instytucje i strony WWW. Wymienić należy chociażby parafie z Sochaczewa: Św. Wawrzyńca, Św. Józefa R., MBNP Boryszew. Już od miesiąca parafie informują za pośrednictwem e-Sochaczew.pl o ważnych wydarzeniach związanych z Kościołem na terenie Sochaczewa. Wprowadza to cały Portal w zupełnie nowy wymiar przekazu, choć jest również dużym wyzwaniem. Wierzymy, z jednej strony że uda nam się sprostać temu wyzwaniu, a z drugiej strony, jesteśmy przekonani, że Państwo potrzebują tego typu informacji.


Chcemy wyraźnie podkreślić, że nasze sukcesy zawdzięczamy przede wszystkim Państwu – użytkownikom Portalu e-Sochaczew.pl. Przekonanie, że nasz praca nie trafia w próżnię, daje nam ogromną satysfakcję i stanowi impuls do dalszych działań na rzecz budowania i współtworzenia naszej lokalnej społeczności.


Zespół e-Sochaczew.pl

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc