Egzaminy gimnazjalne oraz lista placówek pracujących na terenie miasta

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Egzaminy gimnazjalne oraz lista placówek pracujących na terenie miasta Edukacja sochaczew

Od środy rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. Uczniowie sochaczewskich szkół dziś także o godzinie 9.00 rozpoczęli test. Sytuacja była najbardziej nieprzewidywalna, ponieważ w dniu dzisiejszym uczniowie zdają egzamin z języka obcego, który ma inne wymagania dla kadry komisji. 


W sochaczewskich szkołach udało się rozpocząć egzamin. Każda placówka mimo trwającej nadal akcji protestacyjnej znalazła kadrę, która podjęła się pracy w komisjach. To ostatni dzień pisemnych egzaminów gimnazjalistów. W poniedziałek rozpoczną się one dla uczniów klas ósmych. O tym czy dojdą do skutku przekonamy się w najbliższych dniach. Wciąż trwają rozmowy z dyrektorami szkół, tak aby poniedziałkowe egzaminy mogły odbyć się bez zakłóceń. 


Szkoły w których nadal trwa strajk to: 

Szkoła Podstawowa nr 1, 

Szkoła Podstawowa nr 2,

Szkoła Podstawowa nr 3, ( choć tu jest wielu nauczycieli, którzy nie dołączyli do komitetu strajkującego)

Szkoła Podstawowa nr 4,

Szkoła Podstawowa nr 6

Szkoła Podstawowa nr 7 


O tym jak wyglądała sytuacja w szkołach jeśli chodzi o procentowy udział i listę strajkujących szkół pisaliśmy tu https://e-sochaczew.pl/n/jak-wyglada-strajk/60787


Wszystkie szkoły średnie na terenie miasta oraz zawodowe także uczestniczą nadal w strajku. Są to placówki ZSCKP 80-tka a także nauczyciele z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która mieści się w budynku w/w szkoły, ZSRCKU „Ogrodnik”, ZS Iwaszkiewicz, LO Chopin. W każdej z tych szkół odbywają się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. 


Ważną informacją jest to, iż strajk odbywa się także w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie oraz MOW Załusków  gdzie nie ma zajęć dydaktycznych a jak podaje starostwo zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. 


Nieco inaczej sytuacja ze strajkiem wygląda w miejskich przedszkolach. Placówka nr 7 pracuje w normalnym trybie, natomiast przedszkole nr 1, 3, 4, 6 nadal prowadzi akcję strajkową a dzieci mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych sprawowanych przez dyrekcję.


W dniu dzisiejszym spotykają się także osoby, które mogą wyrazić swoje poparcie dla nauczycieli. O godzinie 17.00 na placu Kościuszki będzie można spotkać osoby, które solidaryzują się ze strajkującymi. 

 1
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

oipoip
0
brawo dla tych prawdziwych, którzy mają swoje zdanie i nie idą za tłumem, potrafią przedłożyć prywatę nad dobro młodzieży

szacunek dla nauczycieli którzy nie strajkowali oraz pozostałych osób ktore umożliwiły napisanie egzaminów i dały przykład

oby z maturami się udało.... (2019-04-15 16:26)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy