Ekspres przelewowy, ciśnieniowy, czy na kapsułki? Poznaj ich zalety

Zdjęcia i foto: Ekspres przelewowy, ciśnieniowy, czy na kapsułki? Poznaj ich zalety Edukacja sochaczew

Kawa to idealny przepis na dobrze rozpoczęty dzień. Kochamy ją prawie wszyscy, doskonale rozpoznajemy, kiedy jest właściwie zaparzona. Sekretem dobrego trunku jest odpowiednia jakość kawy i to, w jaki sposób została przyrządzona. Jednym z najlepszych metod jest posłużenie się ekspresem. Tutaj do wyboru mamy kilka modeli. Który z nich spełni Twoje oczekiwania? Poznaj ich zalety!


Ekspres na kapsułki – za co go cenimy?

Zacznijmy od kwoty do zapłaty za zakup, nie jest ona bardzo wygórowana, wybrany model możemy nabyć za jedyne kilkaset złotych. Oczywiście im bardziej funkcjonalne urządzenie, tym cena będzie odpowiednio wyższa. Takim dodatkiem może być dysza do spieniania mleka. Pozwoli Ci ona wykonać Twoje ulubione caffe macchiato.


Lubisz różnorodność? Zdecyduj się na kapsułki, możesz korzystać z wielu różnych propozycji. Co więcej, jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Kawa zapakowana w ten sposób nie psuje się i bardzo długo utrzymuje swoją świeżość.


Dodatkowo każde z tych urządzeń posiada różne inne funkcje. Przykładem rozbudowanego mechanizmu jest De Longhi-Nespresso Latissima Touch EN560.S, posiada on bowiem: funkcję oszczędzania energii, funkcję przypominania o konieczności usunięcia kamienia, opcję zaprogramowania własnych przepisów, przycisk automatycznego czyszczenia systemu do spieniania mleka. 


Ekspresy ciśnieniowe – plusy urządzenia!

Automatyczny ekspres ciśnieniowy to przede wszystkim szybko przyrządzona kawa. Jednocześnie można przygotować kilka gatunków takiego napoju. Dla każdego gościa coś innego! Tutaj podobnie jak w przypadku ekspresu kapsułkowego, zaletą jest jego wielofunkcyjność. Niektóre z modeli mielą ziarna, możesz mieć zawsze świeżą i aromatyczną kawę. Dobry sprzęt to taki 9-15-barowy.


Ekspres przelewowy – dlaczego tak dobry?

Urządzenie to stanowi najbardziej tradycyjną formę. Na plus jest tutaj to, że jego mechanizm nie jest skomplikowany. W efekcie istnieje mniejsze ryzyko, że się zepsuje. Poza tym ekspres przelewowy ceniony jest za jego wydajność. Bardzo wygodne jest to, że taki ekspres umożliwia stałe utrzymanie temperatury przygotowanej kawy.


Wśród najlepszych funkcji ekspresów przelewowych można wymienić:  regulację mocy kawy, parzenie wstępne, podgrzewanie kawy, pamięć ulubionych kaw, blokadę kapania, wskaźnik poziomu wody, zabezpieczenie przed przegrzaniem.


To aspekty, które cenią sobie zwłaszcza ci, którzy dbają o swoją wygodę i oszczędność czasu. Najprostszy ekspres przelewowy można nabyć już za kilkadziesiąt złotych (np. model OK. OCM 105-W) lub niecałe kilkaset złotych (DE LONGHI ICM 15210.1). Pyszna kawa za tak niewiele? Tak, to możliwe!


Szeroki wachlarz cenowy, bogaty wybór funkcji dodatkowych, czy ergonomiczny kształt – tylko kilka zalet współczesnych ekspresów! Poznaj ich działanie, doceń zalety i ciesz się swoją ulubioną kawą każdego dnia.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy