Elton John

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Elton John Koncerty i muzyka sochaczew


Reginald Kenneth Dwight urodził się w Londynie. Już w wieku dwóch lat rozpoczął grę na fortepianie, by przez kilkanaście kolejnych uczyć się przyszłego zwodu muzyka. Ćwiczenia oraz komponowanie przychodziły mu nader łatwo. W zawrotnym tempie rozwijał swoje umiejętności. Zdobył stypendium artystyczne elitarnej Royal Academy of Music w wieku… 11 lat. Edukację szkolną zakończył bardzo wcześnie. Mając zaledwie 17 lat porzucił szkołę, by poświęcić się karierze muzycznej.


Narodziny Gwiazdy


Artysta w tym czasie miał już za sobą koncerty w klubo-kawiarniach. W wieku 18 lat założył z dwoma przyjaciółmi zespół Bluesology. Przez kilka lat grał więc blues i soul. Charyzma i wybitna osobowość sprawiły, że nie zagrzał tam miejsca na dłużej. Niebawem zatrudnił się w wytwórni Liberty, gdzie poznał Berniego Taupina. Błyskotliwa kariera duetu przeszła najśmielsze oczekiwania. Reginald Kenneth Dwight zmienił oficjalnie imię i nazwisko, miał 21 lat. Tak narodziła się gwiazda – Elton John.


Elton John w Polsce


50 lat na scenie i tysiące zagranych koncertów. Szumnie zapowiadana ostatnia trasa w jego karierze już się rozpoczęła. Farewell Yellow Brick Road Tour jeden z przystanków ma także w Polsce. Gwiazda muzyki popularnej zagra 4 maja w Krakowie. Bilety osiągają zawrotne ceny. Za miejsca w lożach – z boku sceny głównej, należy zapłacić, aż 2.000 zł. 


Wiele osób główkuje, jak zdobyć tę kwotę. Jedni pożyczają od kolegów, inni oszczędzają, ale są też tacy, którzy mówią: graj z TotalCasino. Bonus powitalny kusi nowych graczy, którzy czekają na łut szczęścia. Elton John wielokrotnie podkreślał, że w życiu zawsze stawia wszystko na jedną kartę. Lata 70’ były dla niego prawdziwym szczęśliwym losem na loterii, gdyż każdy kolejny album natychmiast zdobywał szczyty list przebojów.


Little Rocket Man


W filmie dokumentalnym: Me myself and I, w którym artysta przygląda się samemu sobie sprzed lat, mówi bez ogródek: wiedziałem jak radzić sobie na scenie, nie wiedziałem jak żyć poza nią. Brytyjska gwiazda muzyki rozrywkowej, której sława szybko dotarła za ocean, gdzie promieniała jeszcze większym blaskiem, popadła w sieć uzależnień. Największa pułapką była kokaina. Elton John na haju był niezwykle produktywny, elokwentny, a co najważniejsze – nie odczuwał zmęczenia. Wręcz przeciwnie, jak twierdzi muzyk: kokaina dodawała mu skrzydeł, dzięki czemu mógł pracować dłużej i bardziej efektywnie. Niestety – kosztem własnego zdrowia.


Regularne zażywanie kokainy od lat 70’ po początek 90’ przyniosło mu znaczny uszczerbek na zdrowiu. Na początku lat 90’ był w tak kiepskiej kondycji psycho-fizycznej, że musiał wybierać: albo odstawi narkotyk na zawsze, albo już nigdy nie zejdzie z równi pochyłej. Wybrał to pierwsze. Długoletnią miłość do kokainy zakończył w ośrodku odwykowym oraz godnym artysty pożegnaniu: liście miłosnym. Podmiot liryczny rozstaje się w nim z ukochaną, która odbierała mu życie kawałek po kawałku.


Elton John w liczbach


Popularność Eltona Johna w tym czasie rosła w zastraszającym tempie.  Artysta wygrywał kolejne rankingi, a koncerty i albumy z jego udziałem były gwarancją komercyjnego sukcesu. Jest jednym z niewielu artystów wszechczasów, którzy spijali samą śmietanę czystego sukcesu. W rekordach sprzedaży wyprzedzają go tylko Elvis Presley i The Beatles.Elton John
Liczba sprzedanych płyt na
świecie
300 milionów3 miejsce
Najlepiej sprzedające się
single na świecie
Candle in the Wind / Something 
About the Way You Look Tonight
1 miejsceWśród gwiazd


Popularność Eltona Johna nie trafiła wyłącznie pod strzechy. Artysta wraz ze sławą, która przyszła w wieku dwudziestu kilku lat, bardzo wcześnie i  na trwale wpisał się w pejzaż największych gwiazd tego świata. W świetle Eltona Johna każdy chciał się ogrzać. Z okazji jego urodzin grali i śpiewali: Stevie Wonder czy Lady Gaga. Na koncerty muzyka przychodził sam Bill Clinton. Elton John związał głębokie przyjaźnie z najbardziej wpływowymi osobami globu, takimi jak :


-John Lennon

-Freddy Merkury

-Księżna Diana

-Rod Steward

-Eminem 

Już w maju ostatnia okazja, by zobaczyć na scenie legendę muzyki  popularnej. Elton John zarzeka się, że jest to ostatnie tournée. Warto wziąć sobie tę deklarację do serca. Choć artysta już kilkukrotnie ostatecznie rozstawał się z estradą – tym razem jest to najprawdopodobniej prawdziwy finał ponad 50 letniej kariery.
 1
Oceń
(2 głosów)

 

Autor tego artykułu: Redakcja wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy