Emocjonujące zakończenie sezonu

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Emocjonujące zakończenie sezonu Rugby sochaczew
+2

Dwa kapitalne mecze seniorów Orkana pozwalały mieć nadzieję, na to, ze w sobotę na Maracanie dojdzie do sensacji i nasi Wojownicy ograją Ogniwo Sopot.

Początek nie był zachęcający gdyż rywale szybko zdobyli przyłożenie. Poddenerwowani tym faktem sochaczewianie najpierw zaczęli bardzo ostro bronić, a następnie wyprowadzać coraz groźniejsze ataki. Pierwsze punkty zdobył z karnego Kępa. Kilka minut później dynamiczny atak zakończył przyłożeniem Budnik, a Kępa ponownie trafił między słupy. Prowadzenie 10:7 dodało skrzydeł naszym rugbistom. Doskonale zaczął funkcjonować młyn, który mielił rywali … a od młyna wszystko się zaczyna. Również kończy. Po akcji moulem Maciej Brażuk zdobył drugie przyłożenie. Kępa po raz trzeci celnie kopnął. Rywale nie za bardzo wiedzieli jak przeciwdziałać. Zakończyło się to dla nich stratą kolejnych siedmiu punktów. Kępa kopnął piłkę na przeciwległe skrzydło gdzie złapał ją Niemiec i po raz trzeci przyłożył. Po raz czwarty celnie kopnął Kępa i w tym momencie Orkan sensacyjnie prowadził 24:7.

W ostatnich minutach pierwszej połowy Ogniwo zerwało się do ataku i tuż przed przerwą zmniejszyło różnicę o siedem punktów. Niestety dla naszej drużyny boisko musieli opuścić kapitalnie broniący Palasik oraz Halaifouna. Ogniwo mające bardziej wyrównany skład na boisko wpuściło kilku bardzo dobrych zawodników. Na murawie pokazał się między innymi wychowanek Orkana – Plichta.

Po zmianie stron nadal trwał wyrównany bój. Niestety Orkan zagrał nieskutecznie. Goście zaś powoli i systematycznie odrabiali straty. Przy stanie 24:17 na drop gola zdecydował się Kępa. Piłka przeszła między słupami. Niestety sędzia widział inaczej.

Rywale doprowadzili do remisu i … cały czas atakowali. Tuż przed zakończeniem meczu nasi rugbiści popełnili kardynalny błąd. Sędzia musiał podyktować rzut karny. Pozycja była dogodna i przez Ogniwo zostały zdobyte trzy punkty, które zdecydowały o zwycięstwie przyjezdnych.

Na słowa uznania zasługuje każdy z naszych rugbistów – za ambicję, upór oraz walkę do ostatnich sił lub do ostatniego gwizdka. Sezon 2018 został zakończony. Orkan zajął piąte miejsce. Ważniejsze jest jednak to, że zaczyna budować się drużyna. O ile zostanie utrzymany skład, a może i trochę wzmocniony, nasi dzielni Panowie już w przyszłym sezonie mają szansę porządnie namieszać w Ekstralidze. Zawodnicy już są … teraz potrzebna jest tylko (a może aż) mozolna i systematyczna praca na treningach.

Whizz RC Orkan Sochaczew – Ogniwo Sopot 24:27 (24:14)

punkty: Michał Kępa (9), Maciej Brażuk (5), Adrian Niemiec (5), Jakub Budnik (5)

skład: Markiewicz, Gadomski, Jelia, Poniatowski, Niemyjski, Palasik, Halaifonua, Brażuk, Fursenko, Kępa, Mechecki, Budnik, M. Krześniak, Niemiec, Kolo oraz Syperek, Polakowski, Wawrzyńczak, Gołębiowski, Pętlak, Szufliński, Sadowski, Pawłowski