eSCeK muzyką wypełniony

/ 16 zdjęć
Zdjęcia i foto: eSCeK muzyką wypełniony Koncerty i muzyka sochaczew
+11

Kilka lat temu Sochaczew przeżywał muzyczny boom za sprawą koncertów organizowanych prywatnie przez Pub Pełna Qlturka, Piwnicę oraz Piekarnię. Z reguły dominowały w nich mocne brzmienia ale też można było posłuchać w nich bluesa, folk-rocka oraz trochę lżejszych gatunków muzycznych. Nasze miasto odwiedziło wtedy wielu uznanych muzyków (m.in. Carvin Jones, Cliff Stevens, Robert Brylewski, Natalia Przybysz, Karolina Czarnecka, Tymon Tymański, Siksa, Andrzej „Makar” Makarewicz) oraz zespołów (m.in. Kasa Chorych, Mech, Dezerter, Moskwa, Seksbomba, Kobranocka, Cochise, The Analogs, Świetliki, Żywiołak). Niestety prosperita się skończyła i ponownie nasze miasto stało się muzyczną pustynią … ale natura nie lubi próżni. W starych murach dawnego „chemika” powstało miejsce, które powoli staje się coraz bardziej znane i popularne. Tak. Mam na myśli Klub Kontrast. Jest to obecnie jedno z niewielu miejsc, w którym regularnie odbywają się wydarzenia muzyczne.


Z perkusją im do twarzy

Ostatnim z nich był koncert formacji Kadetë. Tworzy go trzech muzyków: Witold Chromiński (perkusja), Remigiusz Orzeszko (kontrabas) oraz Krzysztof Dębiński (syntezator). Trio zagrało dwa muzyczne sety, w których zaprezentowali swoje utwory. Licznie zebrani klubowicze usłyszeli „To the Sunset”, „Deszcz”, „Zimę”, „Gwiazdki”, a na zakończenie „Heroinę”.

Warszawiacy zaprezentowali muzyką, w której dominującą rolę odegrała perkusja. Jej rytm był niepokojący, a innym razem kojący. Nadawała tempo żeby chwilę później tylko delikatnymi bitami muskać nasze uszy. Wtórował jej kontrabas podejmując często dialog z bębnami. Całość swoimi dźwiękami spajał pianista. Ten splot dał niesamowity efekt. Publiczność otrzymała mega dawkę emocji oraz energii. Zespół obraca się w kręgu jazzu jednak korzysta chętnie z innych gatunków, choćby rocka.

Perkusja często brzmiała jak w psychodelicznych utworach Pink Floyd, a wtrącenia keybordzisty przypominały mi grę Raya Manzarka (The Doors) oraz Pawła Bergera (Dżem) z klimatycznych „Niewinnych” oraz „Słodkiej”. Dało się usłyszeć duże doświadczenie muzyków, którzy stworzyli kolejny niezapomniany wieczór w Klubie Kontrast.


W karnawałowym nastroju

Muzyka rozbrzmiewa nie tylko w Kontraście. Od czasu do czasu trafia także do sali widowiskowej. Ostatnim koncertem, który się w nim odbył jedyną gwiazdą był Camerata Mazovia prowadzona przez Artura Komorowskiego. Carnevale … bo taki był tytuł koncertu, to świetna zabawa nie tylko dla publiczności ale i muzyków, którzy z uśmiechami na twarzach grali kolejne utwory.

Rozpoczęli od wiązanki utworów znanych z polskich filmów. Następnie na tapetę poszły walce, tanga oraz inne tańce między innymi charlestone, foxtrot i samba. Tradycyjnie, muzyka zaprezentowana była na bardzo wysokim poziomie i zapewne dostarczyła wielu pozytywnych doznań publiczności.

To już było … a co będzie? Ponownie muzyka zabrzmi w SCK. Piątek (28.02) to dzień, w którym odbędzie się konkurs wokalny „Dzień Piosenki Poetyckiej – Zimowe Ogrody”. Przesłuchania konkursowe od godziny 10.00. Następnie warsztaty, które poprowadzi Wiesław Tupaczewski (OTTO). O godzinie 17.30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu oraz koncert laureatów i gwiazdy wieczoru Wiesława Tupaczewskiego. Całość odbędzie się w Klubie Kontrast.

Następnego dnia (29.02, godz.19.00) w tym samym miejscu szykuje się ostra jazda czyli … filmowy jam-session. W roli głównej wystąpi Max Schreck (nazwisko po niemiecku oznacza strach). Muzykę na żywo do „Nosferatu – symfonia grozy” (film niemy z 1922 roku) wykonają: Marek Chrzan (gitara), Bolesław Młodawski (fortepian), Krzysztof Włostowski (syntezator), Meyson (elektronika), Julia Matczak (puzon) oraz Gamid Ibadullayev (perkusja). Zapowiada się bardzo ciekawie.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy