EX_MACHINA: zapraszamy na darmowy seans filmowy

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: EX_MACHINA: zapraszamy na darmowy seans filmowy Film, fotografia sochaczew
+5

30 stycznia w sobotę o godz.17.00 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na bardzo ciekawy thriller rozgrywający się w niedalekiej przyszłości pt.: EX_MACHINA w reżyserii Alexa Garlanda.Rok prod.2015 r.


Młody mężczyzna Caleb wygrywa konkurs na programistów i trafia w samo serce eksperymentu prowadzonego przez ekscentrycznego milionera.Zamyka się ze swoim szefem w jego luksusowej willi w środku lasu,podejmując się rozpracowania duszy robota -  którym w tym przypadku jest piękna i uwodzicielska Ava. Co ją różni od ludzi? Czy ma jednakową emocjonalność? Zaczyna się niezwykła i niebezpieczna gra między chłopakiem a robotem...

W "Ex_Machinie" liczą się detale: spojrzenia,które mówią więcej niż słowa,ciasne przestrzenie,w których dzieje się akcja.Gęste emocje i bohaterowie,których intencji nigdy do końca nie można być pewnym.Wreszcie tajemnica i zagadka,która wymyka się z rąk,nawet gdy wydaje się już blisko rozwiązania.

Reżyser świadomie operuje takimi środkami.Zadaje niemal filozoficzne pytania,przy czym film nie traci nic ze swojej widowiskowości.Ma też poczucie humoru w świetnych dialogach.To kino które łączy głębię intelektualną z obrazem które naprawdę dobrze się ogląda.

Jeden z najlepszych filmów ubiegłego roku. Pozostaje w pamięci na wiele dni po zakończeniu seansu. Rodzą się pytania,wątpliwości i niepewność,czy świat zmierza we właściwym kierunku?


Serdecznie zapraszamy.Seans trwa 103 min.Wstęp wolny.
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy