Falstart Tygrysic

Zdjęcia i foto: Falstart Tygrysic Rugby sochaczew

W dniu 01.05.2011r. na stadionie przy ul. Marymonckiej w Warszawie został rozegrany pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Kobiet rugby 7. Mimo dobrej dyspozycji naszych zawodniczek, Tygrysice musiały uznać wyższość swoich koleżanek zajmując jedynie V miejsce.
Do rozgrywek przystąpiła 8 drużyn, podzielonych na dwie grupu według tabeli zeszłorocznego Grand PrixGr. A
Arka Gdynia Girls
Atmówki BBRC Łódź
RCC Częstochowa
Czarne Pruszcz Gdański

Gr. B
Ladies Lechia Gdańsk
Tygrysice Sochaczew
Ladies Frogs Warszawa
Diablice Ruda Śląska

Sochaczewianki pierwsze spotkanie rozegrały z zawodniczkami z Rudy Śląskiej i mimo silnego oporu przeciwnieczek mecz zakończył się wynikiem 24:10
Punkty:
Banaszek E. (10)
Dybiec M. (7)
Rożnowska E. (5)
Adamiak A. (2)

Poczatek tego spotkania zaskoczył wszystkich obserwatorów. Już w 15 sekundzie pierwsze punkty po błędzie naszej defensywy zdobyły Diablice. Tygrysice grały bardzo nerwowo przez co wynik spotkania był przez cały czas otwarty. Na szczęście twarda gra w ataku poskutkowala 4 przyłożeniami dzięki czemu naszym zawodniczkom udalo sie 'uciec spod toporu'.

Tygrysice Sochaczew vs Ladies Warsaw Frogs
Punkty
7:24
Dybiec M. (5)
Adamiak A. (2)

Gospodynie nie okazały się gościnne. Wykorzystując każdą nadarzającą się okazję do zdobycia punktów z boiska zeszły jako zwycieżczynie. Mimo dobrej gry w obronie i przerpowadzeniu kilku składnych akcji, sochaczewianki stać było na zdobycie zaledwie 7 punktów.

Tygrysice Sochaczew vs Ladies Lechia Gdańsk
5:24
Punkty:
Rożnowska E. (5)


Niestety jedyne punkty w tym spotkaniu zdobywaja nasze rugbistki po składnej akcji całego zespołu. Później do głosu doszły znakomicie dysponowane tego dnia zawodniczki z Gdańska czego efektem były 4 stracone przyłożenia. Po tym meczu wiadomo było, iż Tygrysice tego dnia zagrają tylko o 5miejsce.

Tygrysice Sochaczew vs Czarne Pruszcz Gdański
29:0
Punkty:
Banaszek E. (10)
Adamiak A. (9)
Dybiec M. (5)
Banaszek A. (5)

Gry takiej jak w tym spotkaniu życzył sobie przed turniejem Trener dziewcząt Marcin Stencel. W grze Tygrysic widać było dużo więcej spokoju dzieki czemu mecz był jednostronny i wygrana nie była zagrożona ani przez moment. Po ostatnim gwizdku pozostał pewien niedosyt, gdyż po zdobyciu w zeszłym roku brązowego medalu MP oczekiwania były znacznie większe. Lecz obiektywnie oceniajac formę jaką prezentowały tego dnia zespoły z Warszawy i Gdańska, V miejsce uznać trzeba za sukces.
Już 14 maja dziewczęta czeka kolejny turniej. Tym razem przyjdzie im walczyć w Gdańsku o Puchar Polski, a juz na poczatku czerwca 2 turniej z cyklu Grand Prix w Sochaczewie gdzie rywalkami w grupie bedą zespoly Ladies Lechii Gdańsk, Atomówek Łódź oraz RCC Czestochowa.

Skład
Adamiak Aneta
Adamiak Monika
Bajurska Monika
Banaszek Anna
Banaszek Emilia
Brzustowska Elżbieta
Dybiec Marta
Marcińska Marta
Rożnowska Ewelina
Stefaniak Karolina

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy