Fałszywe alarmy bombowe również w Sochaczewie

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Fałszywe alarmy bombowe również w Sochaczewie Komunikaty sochaczew

W dniu wczorajszym, 8 czerwca, kilka urzędów z terenu powiatu sochaczewskiego, również ratusz, otrzymało na skrzynki mailowe wiadomość o podłożeniu ładunku wybuchowego. Identyczne maile trafiły do placówek w całej Polsce. Wszędzie konieczne były ewakuacje prawników.

 

- Na skrzynki e-mail kilku urzędów z terenu powiatu sochaczewskiego wpłynęła informacja o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego. Sochaczewscy policjanci natychmiast udali się na miejsce i dokonali sprawdzenia wszystkich pomieszczeń. Mimo informacji, że podobne wiadomości trafiły na skrzynki różnych urzędów w całej Polsce, bardzo poważnie potraktowaliśmy zgłoszenie. Żadnego ładunku nie ujawniono. Osoba, która wszczęła fałszywy alarm musi się liczyć z odpowiedzialnością karną za popełniony czyn. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalają sprawcę fałszywych alarmów – komentuje rzecznik prasowy KPP Sochaczew Agnieszka Dzik.

 

Nieoficjalnie pojawiają się głosy, że mogły być to przygotowane przez resort ćwiczenia przed Światowymi Dniami Młodzieży. Jak podała PAP, maile podpisane były przez grupę „Anonimo”. W całym kraju ewakuowano w sumie 2,5 tysiąca osób.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

GRZECHGRZECH
0
"...Wszędzie konieczne były ewakuacje prawników. ..."
Czemu ewakuowano tylko prawników? ;) (2016-06-09 14:08)
margot45margot45
0
No wiesz, zapewne artykuł tworzył ktoś pod wpływem Szekspira :) (2016-06-09 14:23)
NastroNastro
0

Fakt jest taki, że tzw. "ewakuacje" w wielu instytucjach są bagatelizowane, a pracownicy nadal robią swoje. Tak się będzie działo, dopóki naprawdę jakaś instytucja nie wyleci w powietrze. I kto wtedy odpowie za taką "ewakuację" gdzie zginie kilkadziesiąt osób??? (2016-06-09 14:30)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy