Fałszywe mandaty z zagranicy

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Fałszywe mandaty z zagranicy Interwencje i pomoc sochaczew

Do naszej redakcji zgłosił się zaniepokojony mieszkaniec z prośbą o nagłośnienie sprawy, gdyż osób poszkodowanych może być w mieście oraz powiecie więcej. 


Jeden z mieszkańców powiatu sochaczewskiego kilka miesięcy temu otrzymał mandat karny, który został wystosowany aż z Francji. Był to już drugi raz. Być może nie byłoby to nic dziwnego, ponieważ kraje zachodnie dbają surowo o przestrzeganie przepisów drogowych, gdyby nie to, że osoba ta nigdy nie była poza granicami kraju. Tym bardziej nie użyczała nikomu na czas określony w piśmie pojazdu. Pierwsze pismo z nałożoną karą pieniężną otrzymano kilka miesięcy temu. Kolejne pod koniec ubiegłego roku. Mieszkaniec potraktował to jako pomyłkę i złożył pismo z wyjaśnieniem. Otrzymał również odpowiedź. Instytucja udzielająca jej zgodziła się z wyjaśnieniem i odstąpiła od egzekucji kary pieniężnej. Co więcej w przypadku gdyby kaucja jednak została wpłacona można było starać się jej zwrot. Uznał, iż pomyłki mogą się zdarzać i zapomniał o sprawie. Niestety to nie był koniec historii. 


Kilka dni temu trzeci raz mieszkaniec powiatu otrzymał list w którym znalazł mandat. Zaniepokoił się tym faktem, gdyż ma obawy, że ktoś może posługiwać się podrobionymi tablicami rejestracyjnymi. Kolejny raz musi wysyłać pisma wyjaśniające, ponosić koszty, ponieważ nie jest to list krajowy i oczekiwać odpowiedzi. 


Czy ktoś z Państwa również spotkał się z taką sytuacją? 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

gabriela-smagalagabriela-smagala
0
Ja dostałam z Litwy gdzie nigdy nie byłam auto dawno przerejestrowane itd a zdjęcia z radaru były z moim nr.rejestracyjnym ... (2019-05-07 22:17)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy