FANTASTYCZNA KOBIETA

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: FANTASTYCZNA KOBIETA Film, fotografia sochaczew
+2

Sochaczewski Klub Filmowy, od 6 października rezydujący  w Sochaczewskich Kramnicach Miejskich, zaprasza na kolejne spotkanie okołofilmowe. Tym razem 13 października o godz. 17.00 spotkanie z „Fantastyczną kobietą” – filmem chilijskiego reżysera Sebastiana Lelio. Film otrzymał m.in. Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz na Berlinalle (2017) oraz Oscara (luty 2018) dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala. Wkrótce musi skonfrontować się z wrogo nastawioną do niej rodziną Orlanda, służbą zdrowia i policją. Będzie musiała zawalczyć o swoje prawo do uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

Debiutantka Daniela Vega w roli Mariny jest fantastyczną kobietą. Reżyser, choć dla niektórych może to nie być łatwe (bo Marina zwyczajną kobietą nie jest) zaprasza widzów do odkrywania granic ich empatii, najchętniej budowania takiego jej poziomu, by móc z dumą nazywać się homo sapiens.

Spotykamy się w tzw. małej sali konferencyjnej na II piętrze Kramnic Miejskich. Zapraszamy. Gorąca herbata gwarantowana. Wstęp wolny.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Autor tego artykułu: Sochaczewski Klub Filmowy / św.Dominik wyłączył możliwość komentowania.

  e-Sochaczew.pl poleca filmy