Fantomas w Kontraście

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Fantomas w Kontraście Imprezy cykliczne sochaczew
+1

Fantomas to legendarny przestępca, który oprócz twarzy potrafi również zmieniać odciski palców. Nikt nie wie kim jest i kim może się stać. Postać ta przewija się w kinie francuskim już od roku 1913. Polacy najlepiej znają wersje z lat 60-tych dwudziestego wieku, a których główne role grali Louis de Funèsem, Jeanem Marais i Mylène Demongeot. Postać ta pojawiła się również w polskim filmie „Pan Samochodzik i Fantomas”.

Pierwsze filmy o Fantomasie powstały w latach 1913-14 (było ich pięć), a reżyserem ich był Louis Feuillade. Były one nieme, czarno-białe i wierne literackim oryginałom pióra Pierre'a Souvestre'a i Marcela Allaina. W sobotni wieczór można było obejrzeć w Klubie Kontrast film z 1913 roku (W cieniu gilotyny). Jak na 106-letni film był on nagrany niemal we współczesny sposób. Dynamiczny montaż i sprawnie zawiązana intryga sprawił, że film nie trącił myszką.

Uzupełnieniem była doskonała muzyka grana na żywo przez trio w składzie: Gamid Ibadullayev (perkusja, instrumenty dęte), Łukasz Rogowiecki (instrumenty klawiszowe, perkusja) oraz Marek Chrzan (gitara).

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy