Ferie w domu – pomysły na dobrą zabawę!

Zdjęcia i foto: Ferie w domu – pomysły na dobrą zabawę! Komunikacja publiczna sochaczew

Ferie zimowe 2018 roku zbliżają się wielkimi krokami i chociaż przed nami jeszcze święta i sylwester to wielu ludzi, szczególnie rodziców dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej, zastanawia się co zrobić ze swoimi pociechami przez te dwa tygodnie. Znając polskie realia za oknem będzie plucha i błoto, a telewizji same powtórki, a ile też dziecko czasu może spędzić przy telefonie czy tablecie?

Co więc zrobić, aby druga połowa stycznia upłynęła miło i przyjemnie, a dla dziecka była wspaniałą przygodą? Podpowiadamy!

1. Zajęcia dodatkowe

Po pierwsze już teraz warto rozejrzeć się za zajęciami dodatkowymi oraz szkolnymi dyżurami w placówce, do której uczęszcza dziecko. Jest duża szansa, że organizowane są specjalnie zimowe zajęcia dla maluchów, których rodzice w czasie ferii zmuszeni są chodzić do pracy. Szeroka oferta dodatkowych zajęć dostępna jest także w Warszawie, dlatego rodzice pracujący w stolicy mogą i w tym mieście rozejrzeć się za zajęciami, które zachwycą dziecko i sprawią, że ferie będą wyjątkowe.

2. Wspólne popołudnia

Jeśli dziecko w ciągu dnia musi zostać samo albo z nianią warto zrobić wszystko, by wieczory spędzić wspólnie. Rodzinna wyprawa na miejskie lodowisko, wieczór planszówek dostępnych np. na prezenty.pl czy wspólne gotowanie na pewno sprawi wiele radości zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

3. Nauka samodzielności

Dwa tygodnia to świetna okazja do tego, by nauczyć dziecko samodzielności. Jeśli jest w odpowiednim wieku może już samo zostać w domu i wziąć na siebie część obowiązków, za które przykładowo otrzyma nagrodę czy wyższe kieszonkowe. Dzięki temu nie będzie się nudzić, do głowy nie będą przychodzić mu nierozsądne pomysły, a jeszcze dziecko będzie zadowolone, bo otrzyma coś extra w podziękowaniu co pomoc rodzicom. Tak, wiemy! To dość okrutne, że w czasie ferii jakieś obowiązki, ale czego się nie robi, żeby dziecko było bezpieczne. Z pełną listą czynności do wykonania na pewno nie wymyśli nic głupiego.

4. Z rąk do rąk

Świetny pomysł na to, aby jakoś przetrwać ferie to przekazywanie sobie dzieci z domu do domu i z rąk do rąk. O co chodzi? O to, że każdego dnia maluchy z klasy spotykają się u kogoś innego. Dzięki temu zajmą się sobą, pobawią wspólnie, spędzą wspaniale czas, a przy tym ich rodzice będą mogli spokojnie pójść do pracy czy załatwić ważne sprawy, A następnego dnia? ZMIANA!

5. Komputer na trudne chwile

Kiedy już obowiązki są wykonane, zajęcia dodatkowe się zakończą, a wspólne gotowanie czy zabawa znudzą warto pozwolić dziecku na chwilę przed komputerem, ale wykorzystać ją tak, aby z tych minut przed ekranem wynikło coś cennego i korzystnego. Może gry edukacyjne? To wspaniała alternatywa dla pozostałych gierek, a przy tym okazja do nauki przez zabawę i chwilę oddechu dla rodzica!

6. Zabawa na śnieżki

Powyższe punkty, szczególnie te od 3 do 5 zalecamy, kiedy za oknem pogoda naprawdę nie sprzyja zimowym wojażom. W innym przypadku polecamy sanki, kombinezon, rękawiczki i na górkę. Nic tak nie uciszy dziecka i nie sprawi mu tyle radości jak zimowe, śnieżne szaleństwo.

Udanych ferii!

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Redakcja wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy