Ferie z Biblioteką

Zdjęcia i foto: Ferie z Biblioteką Sztuki plastyczne sochaczew

Gminna Biblioteka Publiczna w Kątach oraz jej Filie w Wyczółkach i w Wymysłowie zapraszają dzieci w wieku około 7 – 11 lat na zajęcia biblioteczne, które będą odbywały się podczas ferii. Wcześniejsze zapisy nie są konieczne, jednak gdyby telefonicznie zgłosili Państwo udział swoich dzieci w zajęciach, ułatwiłoby nam to organizację pracy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kątach zaprasza dzieci w drugim tygodniu ferii w godzinach 11.00 – 13.00 na cykl spotkań poświęconych: przyrodzie, literaturze i rozrywce bez komputera.

Spotkania z przyrodą  –  „ PTAKI I ZWIERZĘTA ZIMĄ"

Podczas tych spotkań mówić będziemy o tym, w jaki sposób zwierzęta bytują podczas zimy i jak możemy pomóc im przetrwać ten czas.

Dzieci dowiedzą się, z jakich źródeł poza Internetem mogą czerpać wiedzę na temat przyrody. Szczególną uwagę poświęcimy książce słynnego ornitologa A.G. Kruszewicza „Ptaki Polski od A do Ż”, która zawiera płytę z głosami ptaków. W formie zabawy dzieci nauczą się rozpoznawać najważniejsze gatunki ptaków – ich wygląd i śpiew. Zdobytą wiedzę utrwalimy poprzez rozwiązywanie zagadek i krzyżówek. Prace plastyczne (karmniki z patyczków po lodach) stanowić będą artystyczny ślad naszego zimowego spotkania z przyrodą.

Spotkania z literaturą „ULUBIENI BOHATEROWIE LITERATURY DZIECIĘCEJ”

Podczas spotkań literackich zaprosimy do wspólnej zabawy znane postacie z książek dla dzieci (m.in. Kubusia Puchatka i Muminki). Dzieci zapoznają się także z książką mówioną (audiobook). Nie zabraknie zagadek, krzyżówek i rebusów literackich.

Spotkanie z rozrywką – „DO GIER I ZABAW NIE POTRZEBUJĘ KOMPUTERA”

Ostatni dzień Biblioferii wypełnią nam gry planszowe, łamigłówki i kalambury.

Filia Biblioteczna w Wymysłowie zaprasza dzieci na "Ferie z książką i nie tylko" w pierwszym tygodniu ferii w godzinach 12.00 – 14.00.

W tym czasie poznany rodzinę Muminków, bohaterów wierszy Wiesława Drabika i innych. Będziemy także robić kapelusze, serca walentynkowe, koszyczki, kwiatki, rozwiązywać krzyżówki oraz wspólnie grać w gry planszowe i układać puzzle.

Filia Biblioteczna w Wyczółkach zaprasza dzieci w pierwszym tygodniu ferii w godz. 10.00 – 12.00 na zajęcia plastyczno-literackie. W programie:

- zimowe baśnie

- maski karnawałowe

- domek ze szmatek

- zakładki do książki

- karty walentynkowe

- portret ulubionego bohatera literackiego

- przygody misia Uszatka i koziołka Matołka

- zagadki, krzyżówki, rebusy, kalambury

We wszystkich placówkach materiały zapewnia biblioteka. Serdecznie zapraszamy!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Gminna Biblioteka Publiczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy