Festiwal Antydepresant 2010 po koncercie

/ 13 komentarzy / 47 zdjęć
Zdjęcia i foto: Festiwal Antydepresant 2010 po koncercie Koncerty i muzyka sochaczew
+42

Druga edycja Festiwalu Antydepresant za nami. W sobotę, 2 października boryszewski MOK gościł fanów mocniejszych gatunków muzycznych. A było kogo i czego posłuchać. Swoje umiejętności zaprezentowały kapele Zbawiciele oraz Tuyon, a gwiazdą wieczoru był zespół Maqama. Oragnizatorem imprezy było Stowarzyszenie e-Sochaczew.pl.Podczas pierwszej edycji Festiwalu zorganizowanego w 2009 roku przez Stowarzyszenie e-Sochaczew.pl, sochaczewska publiczność mogła usłyszała m.in.. legendarnych Kolaborantów oraz dobrze zapowiadającą się sochaczewską kapelę Luna Negra czy energetyzujące Lombelico del Mondo. W trakcie prawie 4-godzinnej imprezy bawiło się niemal 200 osób.

- Antydepresant prezentuje sochaczewskiej publiczności artystów grających różne odmiany muzyki rockowej. Obok twórców spoza Sochaczewa występują artyści lokalni. W tym roku zaprezentuje się sochaczewski Tuyon mający za sobą kilka udanych koncertów i przeglądów oraz warszawskie: Zbawiciele grający muzykę post punkową oraz Maqama - zespół bardzo obiecujący i już doceniony przez media oraz rynek muzyczny, którego muzyka wykracza poza jeden dobrze zdefiniowany gatunek. Maqama jako jedyny polski zespół został zakwalifikowany do występu razem z legendarnym Living Colour w warszawskiej Proximie – mówi Maciej Brysiak, członek zarządu Stowarzyszenia e-Sochaczew.pl, a jednocześnie pomysłodawca i koordynator festiwalu Antydepresant.
- Antydepresant, to również sposób na poradzenie sobie z jesienną depresją. Duża dawka mocnej rockowej muzyki powinna pozytywnie wprowadzić wszystkich w dobry nastrój – dodaje.


Na Antydepresancie 2010 zagrali:

Maqama
Skład zespołu:
Kamil Haidar - wokale, electro
Bartek Kanak - bas, wokale
Piotr Podgórski - perkusja
Krzysztof Staluszka - gitary, wokale
www.maqama.pl
www.myspace.com/maqamapl
www.youtube.com/maqamapl

Zespół Maqama, to bardzo udany debiut, który wraz z ukazaniem się w październiku 2009 pierwszej płyty zatytułowanej Maqama, zwrócił zdecydowaną uwagę dziennikarzy i branży muzycznej. W krótkim czasie od radiowej premiery singla ALASKA, zdobył uznanie prasy i zagościł w mediach przychylnymi recenzjami i wywiadami. Inne utwory, często prezentowane przez radiowców, takie jak KARTKI NA WIETRZE, EXILE i DARFUR z udziałem Piotra Gutkowskiego z formacji INDIOS BRAVOS, zaskakują i intrygują oryginalnym, świeżym brzmieniem i różnorodnością rozwiązań rytmicznych. Maqama to ambitny zespół, którego muzyka nie należy do łatwej w odbiorze, biorąc pod uwagę tematykę poruszaną w tekstach KAMILA HAIDARA (wojna, przemoc, dyskryminacja, łamanie praw człowieka) oraz zmienność i różnorodność form muzycznych, jednak w krótkim czasie swojej historii stał się rozpoznawalny i zdecydowanie wyróżnia się na polskim rynku. Sam zespół został okrzyknięty, jako Objawienie Roku 2009 w plebiscytach organizowanych przez portale muzyczne. Maqama została doskonale przyjęta również przez najważniejszych recenzentów - swoich fanów. Podczas samodzielnej trasy koncertowej, która odbyła się na początku 2010 roku, zespół zagościł w 14 polskich miastach, w których został przyjęty rewelacyjnie. Koncertowa działalność zespołu to bardzo dobrze przemyślany muzycznie i dopracowany pod względem jakości show, który przy zastosowaniu efektów scenicznych robi ogromne wrażenie na publiczności. Oryginalna muzyka, umiejętność nawiązania kontaktu z odbiorcą, doskonały poziom wykonawczy - to wszystko sprawia, że Maqama zdaje egzamin nawet przed najbardziej wymagającymi odbiorcami.
Od czasu wydania płyty Maqama w zespole zaszło wiele zmian, dotyczących zarówno składu jak i muzyki. Lato 2010 to przede wszystkim praca w studiu nad drugą płytą, która ukaże się już jesienią. Zaledwie rok historii zespołu i dwie płyty w dorobku artystycznym utwierdzają fakt, że Maqama, to ewenement na polskim rynku! W nowej produkcji zachowała eklektyzm muzyczny, swoisty atut, który zdecydowanie wyróżnia zespół - rockowe, ciężkie brzmienie w połączeniu z transowymi, mrocznymi klimatami, które przeplatają się z orientalnymi, czysto etnicznymi motywami. Konfiguracja osobowości artystycznych dodało formacji Maqama jeszcze więcej świeżości, buntu i siły do przekraczania wszelkich barier i konwenansów - nie tylko muzycznych. Całości dopełnili znakomici goście, którzy wzięli udział w nagraniach. Premiera drugiej płyty będzie niewątpliwie ważnym i przełomowym wydarzeniem :) W przerwie prac studyjnych, 19 sierpnia Maqama zagrała w Warszawie jako support przed amerykańską grupą LIVING COLOUR. Polski zespół Maqama tak spodobał się managerowi i muzykom LIVING COLOUR, że został przez nich zaproszony na wspólną scenę... Czyżby historia zatoczyła koło? Obecnie zespół kończy produkcję nowego albumu i przygotowuje się do jesiennej trasy koncertowej.


Zbawiciele
Skład zespołu:
Michał Kowalczyk - gitara basowa, wokal
Tomasz Sęktas - gitara
Jarosław Sosiński - perkusja
Michał Tober - wokal, gitara
www.zbawiciele.pl
www.myspace.com/zbawiciele

Ich muzyka jest wypadkową kilku gatunków, ale mieści się w okolicach rocka. Zbawiciele swoją muzykę określają „Rockiem Regresywnym” albo „Prze-Rockiem. Słuchając Zbawicieli można usłyszeć wpływy punka, krautrocka oraz cięższego grania z lekką nutą jazzowych dysonansów. Zbawiciele są przede wszystkim zespołem koncertowym, gdzie pokazują prawdziwą energię i dynamikę, co w połączeniu z przekazem ukrytym między słowami stanowi mieszankę wybuchową. Na początku roku 2007 w MK Studio w Warszawie nagrali demo, które zespół wydał własnym sumptem. Do tej pory zagrali wiele koncertów w znanych warszawskich klubach (Jadłodajnia Filozoficzna, Centralny Basen Artystyczny, Radio Luxemburg, No Mercy, Aurora, Remont, Babilon, Pretekst itd.) i kilka w mniej znanych miejscach lub na imprezach prywatnych. Na koncertach dają z siebie wszystko. Ich występy są często wzbogacane elementami wizualizacji, dekoracji sceny, happeningu oraz innych efektów scenicznych. Zapowiada się różnorodnie.


Tuyon
Skład zespołu:
Adam – gitara basowa,
Alex – wokal,
Ewa – wokal,
Tadek – perkusja,
Zybi – gitara, wokal.
www.myspace.com/tuyonski

Sochaczewska kapela grająca muzykę, w której mieszają się elementy progresu i regresu, chaosu i kosmosu. Zespół koncertuje od 2 lat. Na Antydepresancie zagra z pewnością antydepresyjnie.
Organizatorzy:
Stowarzyszenie e-Sochaczew.pl
Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie

Sponsorzy:

Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu w Sochaczewie - wszim-sochaczew.edu.pl


Szkoła Językowa English Best Way - englishbestway.plfoto:
Jakub Wasilewski
Artmagazine


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (13)

dziadekdziadek
0
(2010-09-10 17:41)
dziadekdziadek
0

Witam wszystkich zainteresowanych Antydepresantem.


Już myślałem że w tym roku nie pobawię się na Antydepresancie.Jak miło mi się zrobiło kiedy przeczytałem że jest.Ogromnie się cieszę.Jest,jest i zawsze już będzie(?),jedyna cykliczna(co z tego że dopiero drugi raz)impreza rockendrollowa w naszym szarym,smutnym mieście.No dobra jest jeszcze jedna-Punk Nad Bzurą-ale to już inny klimat.


Nie wiem jak Wy ale ja rok temu świetnie się bawiłem na Antydepresancie i zamierzam bawić się równie dobrze w tym rocku.


Mam nadzieję że organizatorom nie zabraknie zapału do kontynuowania leczenia ludzi z depresji którą co roku niesie smutna,deszczowa jesień.


Nie wiem jak Wy ale ja będę na 100%


W tym roku będzie naprawdę Antydepresyjnie.


Zapraszam i polecam.

(2010-09-10 18:05)
MACMAC
0
W tym roku będzie inaczej, myślę, że lepiej. Będzie lepsza jakość dźwięku, ale i muzyka bardziej różnorodna i mocniejsza. To wszystko z myślą o uczestnikach imprezy, bo ta impreza ma sens jeśli publiczność dopisuje i bawicie się świetnie. Nie ukrywam, że rozwój imprezy zależy od Was zatem przybywajcie 2 października. (2010-09-10 21:08)
bizun76bizun76
0

Cześć wszystkim, w końcu macie jakieś rockowe wydarzenie w waszym mieście( po raz drugi), zagrają fajne kapele polecam Maqamę  która będzie gwiazdą wieczoru dobry świeży powiew rocka, i sochaczewski Tuyon  muzyka która nie zatraciła buntu. Zapraszam wszystkich miłośników mocniejszego uderzenia i  nie tylko,  chyba że era plastiku zabiła całą młodzież !!!!!!!


(2010-09-20 23:34)
effeff
0
no i taka kicha jest, że zamiast na koncercie to będę się kisić w szkole :( a tak rzadko coś fajnego dzieje się w Socho !!!!!!!!! (2010-10-01 08:40)
zybizybi
0
Świetna organizacja, nagłośnienie, światło. Pełen Szacun dla organizatora - kolegi MACa, dla kapel i wszystkich którzy brali w tym udział. A z drugiej strony, z wyjątkiem tej garstki ludzi, którym nadal się chce i zależy, pustka na sali - wspaniała wizytówka tego "kulturalnego" miasta. Gdzie są ci wszyscy malkontenci, którzy przez cały rok wypisują tu na forum jak to nic się nie dzieje i jaka tu porażająca nuda??? Gdzie jesteście w momencie kiedy dzieje się naprawdę coś bardzo wartościowego??? Siedźcie dalej w domach i narzekajcie czekając na kolejny miejski festyn na muszli i kiermasz dywanów w MOKu. W ten sposób dużo się tu zmieni.
(2010-10-05 12:00)
MACMAC
0

Na koncercie zapytałem miłego młodego człowieka dlaczego tak Was mało przychodzi na takie imprezy? Kolega na to, że w Żyrardowie dużo się dzieje. Ja na to, ze dzisiaj dzieje się właśnie tutaj. Kolega zamilkł.
Zybi, nikt nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie dlaczego jest jak jest. Osobiście uważam, że jest to związane z tym, że:


- przez wiele lat nic się nie działo więc pracujemy na jałowym gruncie
- migracja "wartościowych ludzi" do Warszawy
- brak długofalowej strategii ludzi od kultury w mieście
- ludzie preferują inne gatunki muzyczne
- darmowe imprezy masowe jak np. Dni Sochaczewa zabijają alternatywne nurty
- edukacja kulturalna w szkołach nie istnieje


itd.


może ktoś podrzuci parę powodów?


 

(2010-10-06 09:52)
DevinDevin
0
Przykro stwierdzić, ale miasto już nie jest "Rockowe". Sam za dawnych lat bywałem na koncertach a i w miejscowych pubach grała rockowa muzyka. Sam już nie mieszkam w Dark Socho i wpadam do miasta okazjonalnie. Znajomi wyjechali a młodego narybku jakby brak. Po prostu kultura miasta się zmieniła. Starsi wyrośli a młodzi nie mają od kogo rocka się uczyć. Jeśli jest inaczej niech mnie ktoś poprawi. Sam Osa kiedyś grywał w bardziej rockowych kapelach a teraz "nie trzyma rytmu na garach" w jakimś Lemon City, czy coś takiego. Gdzie czasy Dudera, Axla czy Marcina szybkie palce na gitarach? W tedy jeszcze coś się działo, a może nadal się dzieje? Poprawcie jeśli jestem w błędzie. (2010-10-07 10:19)
muzamarmuzamar
0
Dzieje się ostatnio w Teresinie, gdzie byłam na kilku fajnych bluesowych koncertach ,a nawet na jednym rewelacyjnym - Easy Rider'a, w Pierrocie. Faktycznie Soho ma korzenie discopolowe, tego słuchają licealiści, studenci i cała reszta. Wychowali się słuchając tego w domach w czasie boomu w latach 90 tych.
Co do absencji na Antydepresancie to wina leży po stronie braku reklamy i za wysokiej ceny jak na młodzieżową kieszeń .Przy MoKu boryszewskim nad jezdnią powinien wisieć wielki banner z informacją o koncertach, jak robią to np. w  Skierniewicach.
(2010-10-07 19:48)
zybizybi
0
12 zł - to jest za wysoka cena?!!?
Baneru owszem nie było (nie wiem co miałby niby zmienić), ale koncert był rozreklamowany na każdy możliwy sposób, nie wiem co można było zrobić więcej.
A co do tradycji discopolo - rzecz bezsporna, ale zawsze w opozycji do tradycji pojawia sie kontrkultura, im bardziej mniejszościowa tym lepsza. Taka teoria. I w Soho też sie dzieje, ale niezależnie i dla wąskiej, lokalnej grupy ludzi, bo reszcie się po prostu nie chce.
Pozdrowienia dla Luna Negra, L'ombelico del Mondo, Kulturki i wszystkich którzy nie składają broni.

(2010-10-08 09:25)
effeff
0
a czy ktoś nagrywał ten koncert? Ja bardzo chciałam iśc ale jak pisałam wcześniej byłam uwięziona w uczelni. a może zorganizować coś jeszcze ... bo nie chce czekać do następnego roku ( jeśli w ogóle będzie coś za rok ). (2010-10-08 10:05)
MACMAC
0

Kilka osób nagrywało. Jeden z numerów Maqamy pojawi się pewnie na youtube.


Tuyon tez nagrywał, może coś udostępnią?

(2010-10-08 10:12)
MACMAC
0

Eff, szczerze mówiąc marne szanse na kolejną imprezę. Organizacja z dobrym nagłośnieniem i oświetleniem kosztuje na prawdę dużo. 12 zł za bilet pokrywa koszt imprezy może w 5% przy takiej frekwencji, a jak widać dla niektórych to i tak za dużo.


 

(2010-10-08 10:15)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy