Festiwal Chorągwi i czerwony autobus

Zdjęcia i foto: Festiwal Chorągwi i czerwony autobus Imprezy cykliczne sochaczew

Plac Tadeusza Kościuszki będzie pełen atrakcji podczas nadchodzących Dni Sochaczewa 2019. Ciekawą propozycją będą przejazdy piętrowym autobusem ulicami miasta oraz występ Gwardii Gryfa. Zespół był uczestnikiem telewizyjnego programu "Mam talent".


Sochaczewianie będą mogli w nietypowy sposób spojrzeć na swojej miasto Nietypowo, bo z okien piętrowego czerwonego autobusu, który będzie przemierzał ulice miasta. Autobus wyruszy kilka razy: o 11.00, 12.15, 13.30, 14.45, 16.00. Atrakcję tę dodatkowo poprowadzi przewodnik muzealny, który przez godzinną wycieczkę będzie przybliżał historię miasta. Kursy oczywiście będą bezpłatne. 


O 16.00 z placu Kościuszki wyruszy Festiwal Chorągwi. Na początek Gwardia Gryfa zaprezentuje taniec. Jest to zespół składający się  dwudziestu osób i zrzeszający młodych i twórczych wrocławian. Jest jedyną grupą w Polsce specjalizującą się w realizacji pokazów inspirowanych sbandieratori – widowiskową, włoską sztuką żonglerki chorągwiami. Pod znakiem ognistego gryfa swoje umiejętności rozwijają jednak nie tylko atletycznie zbudowani chorągwiarze, ale także tancerki i zabawni animatorzy. Ich barwne występy mogliśmy oglądać podczas kilku występów w telewizyjnym show "Mam talent". Z placu z udziałem między innymi Gwardii wyruszy barwny pochód na MOSiR. 


O 17.00 odbędzie się pokaz na płycie bocznej stadionu. Festiwal Chorągwi Gwardia Gryfa zaprezentuje już na terenie MOSiR pokaz klasyczny oraz paradę „Dworski orszak”i spektakl ,,Sbandieratori dumą naszych serc"


Dworski Orszak Gwardii Gryfa to widowiskowy show oparty na ciągłym ruchu.  Paradę tworzą bębniarz w kostiumie pazia, damy dworu wykonujące majestatyczny i elegancki taniec ze skrzydłami, kuglarz ciągnących miniaturę dworskiego powozu. Z okienka historycznego pojazdu wydobywają się setki baniek mydlanych, które nadają wydarzeniu magiczny klimat. Główną atrakcją korowodu jest wykonywany przez sześciu chorążych widowiskowy pokaz żonglerki banderami. Pochód zamyka dwóch szczudlarzy. Z kolei ,,Sbandieratori dumą naszych serc" poświęcone jest pochodzącej z czasów średniowiecza rycerskiej, włoskiej dyscyplinie żonglerki chorągwiami. Jest to oryginalna w swej formie opowieść o pasji, honorze, braterstwie, męskiej rywalizacji, ale przede wszystkim o sile jaką daje zespół. Akcja przedstawienia toczy się w czasach przełomu epoki średniowiecza i renesansu na placu jednego z urokliwych miasteczek słonecznej Toskanii. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy