Zaloguj się do konta

Festiwal Piosenki z Duszą zgłoszenia

Teresiński Ośrodek Kultury
2010-11-02
Koncerty i muzyka
Przypominamy, że tylko do 15 listopada czekamy na Wasze zgłoszenia do II edycji niezwykłego Festiwalu. Bądźcie z nami!!!

***II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI Z DUSZĄ***
20 listopada 2010r.


„… Z natury jesteśmy istotami duchowymi, mamy w swojej duszy nieprzebrane bogactwo. To nasza dusza pragnie odnalezienia sensu i wartości wszystkiego, co robimy i czego doświadczamy. To ona zadaje podstawowe pytania:
Dlaczego się urodziliśmy?
Jaki jest sens naszego życia?
To dusza pragnie ujrzeć życie w szerszym, nadającym sens kontekście – rodziny, społeczności, wszechświata. To nasza dusza tęskni za czymś, do czego moglibyśmy dążyć, co nadałoby nam i naszym poczynaniom jakąś wartość.
Idźmy za tęsknotą naszej duszy.
Zaufajmy…
Poddajmy się…
Obejmijmy nieznane…”


… Spotkajmy się… Poznajmy...
Wpadnijcie do nas. Do ludzi, którzy od zawsze zadają sobie te same pytania. Wszyscy jesteśmy ludźmi wrażliwymi. Na piękno, prawdę, dobro. Podzielmy się spostrzeżeniami. Być może ktoś odpowie na nurtujące mnie pytania? Może Wy znajdziecie odpowiedź na swoje?

Muzyka jest jedną z piękniejszych form wyrażania emocji. A przecież tyle rzeczy na świecie wzbudza nasze emocje. Nie tylko te pozytywne. Ludzi wrażliwych na rzeczywistość nie każdy rozumie. My Was rozumiemy, bo jesteśmy podobni. Jeżeli Wam również dusza kojarzy się z tęsknotą, mądrością, miłością, dobrocią, pięknem, wolnością czy drogą, to nasza propozycja jest specjalnie dla Was.

Postanowiliśmy stworzyć Festiwal, który ze wszech miar będzie emanował właśnie takimi wartościami. W muzyce i tekście. Gwiazdą pierwszej edycji był zespół WOLNA GRUPA BUKOWINA, zasiedli w jury i dali wspaniały koncert pełen serdecznych dźwięków.

Jeśli piszecie piosenki lub śpiewacie o tym, co dla Was ważne, przyjedźcie do nas. Stańcie się częścią historii naszego Festiwalu. Podzielcie się z nami i innymi tym, co Wam „w duszy gra”.

Jedną z atrakcji Festiwalu będzie JURY, o których poniżej. Jednocześnie w tym dniu odbędzie się recital GWIAZDY Festiwalu czyli zagra ROBERT KASPRZYCKI z zespołem. Już dziś zapraszamy do zgłaszania się na naszą imprezę.
Regulamin i karta zgłoszenia na Festiwal dostępna jest pod linkiem: tutaj...

W tym roku Festiwal Piosenki z Duszą jest elementem projektu: POWIAT SOCHACZEWSKI - STOLICĄ KULTURALNĄ MAZOWSZA. Część środków finansowych zostało właśnie pozyskanych z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Cieszymy się, że właśnie nasza impreza została do tegoż projektu zakwalifikowana.


ROBERT KASPRZYCKI
Jeden z najbardziej znanych reprezentantów polskiej piosenki autorskiej, już na debiutanckiej płycie 'Niebo do wynajęcia' dowiódł, że potrafi swą twórczością zainteresować także odbiorców nie będących fanami tego gatunku. Zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Piosenką 'Niebo do wynajęcia', dotarł do niespodziewanie wielkiego grona słuchaczy, nie związanych do tej pory z piosenką 'nieobojętną', cały zaś album 'Niebo do wynajęcia' zawierał wiele innych piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, część zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej. Jesienią 2006 ukazał się drugi album Kasprzyckiego - 'Światopodgląd' . Premiera albumu odbyła się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, tam także, w Radiowej Trójce usłyszeć można dziś Roberta najczęściej. Jesienią 2007 roku nakładem Polskiego Radia Kraków ukazały się 'Piosenki i Nie', będącej zarazem tomikiem wierszy, śpiewnikiem oraz okładką płyty CD, stanowiącej zapisem świetnego, 'klimatycznego' koncertu zagranego w gościnnym studio krakowskiego Radia. Koncert w Teresinie będzie okazją do usłyszenia materiału przekrojowego, z trzech autorskich płyt oraz piosenek nie wydanych na oficjalnym wydawnictwie. W kontakcie z publicznością, Kasprzycki najpełniej emanuje niezwykłą charyzmą - niespożyta energia, feeling i poczucie humoru, sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy, kto bowiem był raz na koncercie Kasprzyckiego niemal zawsze wraca. Kasprzycki zawsze gra na 100 %, prezentując niezwykły melanż słownej woltyżerki, muzycznych żartów, inteligentnych prowokacji, zabaw z publicznością i solidnego grania, sprawi, że ten sobotni wieczór będzie naprawdę niezapomnianym przeżyciem

KATARZYNA WINIARSKA
Jej przygoda z piosenką i estradą zaczęła się w latach 80-tych. W 1987 roku zdała egzamin przed komisją w Zentrale Buhnen,- Fereseh- und Filmevermittlung der Bundesanstalt fur Arbeit we Frankfurcie n/Menem. W 1989r była uczestnikiem w XXVI Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki Opole’89 i brała udział w koncercie „Debiuty”. W 1993. rozpoczęła pracę pedagogiczną w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II st. Przy ulicy Bednarskiej w Warszawie jako nauczyciel emisji głosu na Wydziale Piosenki, gdzie pracuje do chwili obecnej. Od roku 1997 do 2001 byłam kierownikiem Sekcji Piosenki. Ponadto od siedmiu lat pracuje w Niepublicznej Szkole Artystycznej Studio Piosenki przy Ośrodku Kultury Ochota „OKO”, również jako nauczyciel emisji głosu. Także od siedmiu lat bierze udział w Warsztatach Piosenkarskich we Włocławku w Turnieju Poezji Śpiewanej. Od stycznia 2003 roku zaczęła współpracę z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury, oraz organizowanych warsztatów wokalnych, które prowadzi, szczególnie z Teatrem ES. Także w 2003 roku została zaproszona przez Fundację Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej do udziału w pracach Jury I etapu VI Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. W roku akademickim 2003/2004 podjęłam praca jako nauczyciel emisji głosu w Studium Aktorskim Teatru Rozmaitości. Prowadzi także warsztaty wokalne i interpretacyjne we Włocławku, Kołobrzegu, Ostrołęce, Nidzicy. W 2005 roku ukończyła studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu we Wrocławiu Filia w Warszawie, oraz członkiem Towarzystwa Miłośników Słowa przy Akademii Teatralnej W Warszawie. W roku 2005 rozpoczęła pracę w na Wydziale Aktorskim w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie jako asystent Profesora Stanisława Górki. Od roku 2006 rozpoczęła samodzielną pracę w Akademii Teatralnej w Warszawie jako nauczyciel Impostacji oraz rozpoczęła pracę w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. J. Giedroycia w Warszawie na Wydziale Aktorskim, jako nauczyciel Impostacji. W listopadzie 2006 roku rozpoczęła także działalność gospodarczą i założyła własną firmę „Głos” zajmującą się nauczaniem emisji głosu.

BARTOSZ BARTOZZI WOJCIECHOWSKI
W wieku 8 lat Rok rozpoczął naukę gry na wiolonczeli. Pierwszą gitarę złapał w ręce w wieku lat 12-tu, niedługo później grał na niej już tylko linie basowe – zaczęło się od solówki basu w utworze „Gotta love it” zespołu Aerosmith. Dostał wymarzoną „basówkę”. To była polska kopia Fendera Precisiona, zrobiła ją firma Defil – najtańszy i najbardziej podstawowy model, jaki można było wtedy dostać. To i tak był cud, że ją dostałe – ojciec wygrał ok. 450zł (wtedy jeszcze 4,5 miliona…) w Totka i niecałe 300 przeznaczył na ten bas. Fajny tata, prawda? :) Trzy lata później, odkrywszy technikę slap, w wieku lat 16-tu dostał propozycję dołączenia do pop-rockowego kid-bandu, podobnego do Hanson i The Moffats. Zespół został złożony przez firmę płytową, wszyscy pochodzili „ z polecenia” (nie było castingu), został zaproszony jako ostatni – wszyscy pozostali już byli w zespole, mieli nawet za sobą już sesje zdjęciowe. Bębniarz, Szymek Szopiński, miał wtedy 8 lat, ledwo go było widać zza 22-calowej stopy DW. Nakręcili klip do singla, zaczęli promować zespół w mediach i czekali kiedy firma wyznaczy termin nagrania płyty. Wtedy poznał rewelacyjnego producenta, Zdzisława Zioło (gitarzystę, kompozytora i wieloletniego członka zespołu Mafia, obecnie De Mono), który również skomponował 2/3 materiału na płytę. To był pierwszy człowiek, który popracował z Bartkiem nad graniem MUZYKI na basie, byciem częścią zespołu, wiele mu zawdzięcza. Położył nacisk na najważniejsze elementy do nagrania tej płyty, tak, żeby zagrał wszystko sam, bez wsparcia innych basistów (w wieku 16-tu lat!). Najwyraźniej powiodło mu się, skoro wszystkie piosenki na płycie zespołu L.O.27 (tak tak, to właśnie ten band!) pt. „Mogę Wszystko” zostały nagrane przez Bartka. Album osiągnął 2-gie miejsce na liście sprzedaży w Polsce, w samym grudniu ‘97 roku sprzedało się 30 tysięcy sztuk (pobiła ich Budka Suflera, w tamtym czasie absolutnie nie do pobicia). Zagrał z tym zespołem masę koncertów, programów telewizyjnych, festiwali (poznali nawet Moffatsów na scenie). Druga płyta wyszła w 1999 roku, niestety nie wzbudziła szerszego zainteresowania pomimo wspólnej promocji z filmem o tym samym tytule – „Odlotowe Wakacje”, mimo tego, że znalazło się na niej kilka bardzo dobrych utworów. Kilka miesięcy po jej ukazaniu się, kolejnej porcji koncertów w sezonie letnim Bartek postanowił opuścić zespół i skupić się na zdaniu matury i zagraniu dyplomu z kontrabasu. Został studentem Akademii Muzyczne w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kontrabasu. Od 2007 roku jest oficjalnie Magistrem Sztuki w dziedzinie hałasowania na gitarze basowej i pochodnych :)
W tamtym czasie był zaangażowany w kilka projektów muzycznych, takich jak Funksters (acid-jazzowa grupa grająca głównie covery Brand New Heavies i Incognito, ale także własny materiał) oraz FUSE – grupę stworzoną wraz z Michałem Królem i Marcinem Ułanowskim. Funksters nie przetrwali, ale FUSE od czasu do czasu reaktywuje się w nowych składach. Ten zespół specjalizował się w coverach Jamiroquai (swego czasu jedyny taki skład w tej części Europy), kolejną reaktywację planują już z własnym materiałem. Najważniejszym elementem FUSE jest wokalista, jedyny w swoim rodzaju Marcin Szaniawski. Świat jeszcze usłyszy nazwę FUSE… W 2003 roku dołączyłem do zespołu akompaniującego Andrzejowi Piasecznemu, a współpracę z nim zakończył w tym roku. Bardzo chwali sobie tę współpracę, świetny kontakt w zespole, rewelacyjną ekipę techniczną. W 2005 roku pojechał na półroczne stypendium do Danii, szkoła nazywała się Aero Folkehojskole. Bardzo się tam rozwinął jako człowiek, kontakt z inną kulturą i ludźmi z różnych środowisk, nie tylko artystycznych, bardzo poszerzył jego spojrzenie na świat. Było tam również kilka muzycznych przygód, które bardzo sobie ceni, ale nie to było tam najważniejsze. Poleca każdemu takie wyjazdy w młodym wieku – można się sporo nauczyć, przede wszystkim o sobie samym. Często nagrywa basy u siebie w domu do różnych produkcji. Przede wszystkim jest muzykiem. Ale najważniejsze, że jest w pełni profesjonalistą w swoim fachu.

SZYMON KUSAREK
Urodził i wychował się w Kamieniu Pomorskim, od 2000r. mieszka w Warszawie. Wychowanek m. in. Bohdana Łazuki i warszawskiego Teatru Kwadrat.Ukończył wydział Interpretacji Piosenki w Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie także student ostatniego roku Pedagogiki Kulturoznawczej w WSP ZNP. Jego największą pasją są: muzyka, kabaret i szeroko pojęta estrada, dlatego też swoje życie zawodowe postanowił związać z tymi działaniami artystycznymi. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej sztuki kabaretowej (Krystyna Sienkiewicz, Bohdan Łazuka, Andrzej Rosiewicz czy Elżbieta Jodłowska). Ponad 6 lat występował gościnnie w warszawskim Teatrze Kwadrat w przedstawieniu „Sługa dwóch panów”.
Jako wokalista był laureatem popularnego programu TVN „Droga do gwiazd”, gdzie wyśpiewał sobie udział w wielkim przedsięwzięciu muzycznym, musicalu „Kwiaty we włosach” w reż. Andrzeja Strzeleckiego. Jest również autorem kilku piosenek, m. in. piosenki „Magiczny nastał czas”, która rozbrzmiewa w radiach w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Jako aktor nieprofesjonalny zagrał role epizodyczne w serialach „M jak miłość” oraz „Plebania”. 9 października 2010 roku wystąpił na żywo z autorskim monologiem kabaretowym w programie TV Polsat „Stand Up – Zabij mnie śmiechem”.
Jako konferansjer, prezenter i animator ma już za sobą niezliczoną ilość przeprowadzonych spotkań o różnym charakterze. Eventy, Dni Miast i Gmin, Koncerty Galowe i Jubileuszowe, Wieczory Poetyckie i wiele innych uroczystości, na których zawsze wykazuje się profesjonalizmem i znakomitym wyczuciem nastroju.
Od 2008 roku współpracuje z gitarzystą Sebastianem Iwanowiczem, z którym założył duet muzyczno-kabaretowy Alegoria. Duet ma już na swoim koncie wiele występów w całym kraju z autorskimi programami, m. in. kabaretowy „Śmietanka polskiej piosenki na wesoło”, kolędy i pastorałki „Magiczny nastał czas” czy niezwykle wzruszający program „Póki Polska żyje w nas” stworzony z okazji 70 rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Niewątpliwą zaletą duetu jest elastyczność programowa – potrafią dostosować program na najwyższym poziomie do charakteru każdego spotkania.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc