Festiwal Piosenki Harcerskiej

/ 38 zdjęć
Zdjęcia i foto: Festiwal Piosenki Harcerskiej Imprezy cykliczne sochaczew
+33

25 kwietnia sochaczewscy harcerze już po raz czwarty spotkali się na scenie filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Boryszewie, by wziąć udział w Przeglądzie Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „Spirala”.


W tym roku uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych w piosenkach, w których przewija się motyw kolorów. Do udziału w festiwalu zgłosiło się 14 drużyn działających na terenie hufca Sochaczew - od zuchów i harcerzy, po wędrowników, starszyznę oraz instruktorów ZHP. Na scenie wystąpiły: 2 Gromada Zuchowa „Leśne Bractwo”, 3 Gromada Zuchowa „Tęczowa Gromada”, 7 Gromada Zuchowa „Leśne Ogniki”, 4 Sochaczewska Drużyna Harcerska „Koniczyna”, 9 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Włóczykije”, 15  Drużyna Harcerska z Żukowa, 17 Drużyna Harcerska ze Śladowa, 18 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Pasja”, 22 Drużyna Harcerska z Brochowa, 25 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Echo”, 66 Drużyna Harcerska „Knieje”, 69 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Feniks”, 404 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Specjalności Wodnej i Ratowniczej „Error”, jak również zespół instruktorów Komendy Hufca i Kręgu Starszyzny Harcerskiej. 


Każda z nich miała za zadanie przygotować dwa utwory - wybraną z listy organizatorów piosenkę o kolorach oraz dowolną piosenkę harcerską. Wszyscy spisali się doskonale, a występom towarzyszył głośny doping licznie zebranej publiczności oraz atmosfera harcerskiego ducha. Na zakończenie komendant Hufca ZHP Sochaczew hm. Krzysztof Wasilewski wręczył wszystkim uczestnikom dyplomy oraz pamiątkowe statuetki - nutki wyrzeźbione w drewnie przez sochaczewskiego artystę Jana Piątkowskiego. 


Przedsięwzięcie zorganizowała 1 Drużyna Harcerska im. o. Maksymiliana Kolbego w Teresinie.(aw)Fot. Maciej Wasilewski  0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda ZHP w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy