Festiwal Poezji Patriotycznej pt. „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”

Zdjęcia i foto: Festiwal Poezji Patriotycznej pt. „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem” Edukacja sochaczew

Już po raz piaty odbył się Festiwal Poezji Patriotycznej pt. „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”. Przegląd poezji i pieśni patriotycznej zorganizowany jako część obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w tym roku wpisywał się w obchody 100 lecia odzyskania niepodległości. Uczestnicy zaprezentowali piękne wiersze i poezję śpiewaną opisującą trudne losy naszego narodu, jego heroizm, bohaterów II wojny światowej. Festiwalowe występy uczestników miały miejsce 3 i 4 marca w sochaczewskich kramnicach miejskich. Organizatorzy wydarzenia to: Stowarzyszenie „Sochaczew Daj się Ponieść” oraz Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych UM. Honorowy patronat nad imprezą objęli: poseł Maciej Małecki, starosta Jolanta Gonta i burmistrz Piotr Osiecki. 4 marca po dokonaniu wyboru najlepszych w wyniku eliminacji odbył się finał festiwalu, koncert laureatów i wręczenie nagród. Konkurencja była ogromna. Ponad 100 uczestników zaprezentowało się w kategoriach poezji patriotycznej i śpiewanej. W gronie laureatów i wyróżnionych z III kategorii wiekowej : klasy VII – III gimnazjum , których wyłoniło festiwalowe jury znalazło się 3 uczniów z VII kl. Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi  im. Zygmunta Pruskiego w Rybnie:

Damian Kubiak z kl. VII b- II miejsce

Kacper Janiak z kl. VII a- ex aequo II miejsce

Oskar Rześny z kl. VII b – wyróżnienie

Jest to duży sukces naszych uczniów i ich opiekunów ( D. Kaniewskiej i P. Feligi), tym bardziej, że w tej kategorii wiekowej jury nie przyznało miejsca I.

        Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, a tym samym gminy Rybno. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie im. Zygmunta Pruskiego wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy