Festiwal Poezji Patriotycznej pt. „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”

Już po raz piaty odbył się Festiwal Poezji Patriotycznej pt. „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”. Przegląd poezji i pieśni patriotycznej zorganizowany jako część obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w tym roku wpisywał się w obchody 100 lecia odzyskania niepodległości. Uczestnicy zaprezentowali piękne wiersze i poezję śpiewaną opisującą trudne losy naszego narodu, jego heroizm, bohaterów II wojny światowej. Festiwalowe występy uczestników miały miejsce 3 i 4 marca w sochaczewskich kramnicach miejskich. Organizatorzy wydarzenia to: Stowarzyszenie „Sochaczew Daj się Ponieść” oraz Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych UM. Honorowy patronat nad imprezą objęli: poseł Maciej Małecki, starosta Jolanta Gonta i burmistrz Piotr Osiecki. 4 marca po dokonaniu wyboru najlepszych w wyniku eliminacji odbył się finał festiwalu, koncert laureatów i wręczenie nagród. Konkurencja była ogromna. Ponad 100 uczestników zaprezentowało się w kategoriach poezji patriotycznej i śpiewanej. W gronie laureatów i wyróżnionych z III kategorii wiekowej : klasy VII – III gimnazjum , których wyłoniło festiwalowe jury znalazło się 3 uczniów z VII kl. Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi  im. Zygmunta Pruskiego w Rybnie:

Damian Kubiak z kl. VII b- II miejsce

Kacper Janiak z kl. VII a- ex aequo II miejsce

Oskar Rześny z kl. VII b – wyróżnienie

Jest to duży sukces naszych uczniów i ich opiekunów ( D. Kaniewskiej i P. Feligi), tym bardziej, że w tej kategorii wiekowej jury nie przyznało miejsca I.

        Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, a tym samym gminy Rybno. 

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie im. Zygmunta Pruskiego wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy