Zaloguj się do konta

Festiwal skąpany w słońcu...

Urząd Miasta w Sochaczewie
2011-07-18
Rekreacja
Tym razem pogoda była łaskawa dla organizatorów „Sochaczewskiego Lata 2011”. Przez cały dzień świeciło słońca, dlatego w niedzielne popołudnie na Placu Kościuszki pojawiły się tłumy gości. Drugi z cyklu ośmiu rodzinnych pikników, jakie odbędą się do końca wakacji, nosił tytuł Festiwal Twórczości Wszelakiej.
Oficjalnie imprezę otworzył, w imieniu władz miasta, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Małecki życząc gościom dobrej zabawy. Jak powiedział, jest pod wrażeniem liczby artystów prezentujących swoje prace, rękodzieło, malarstwo, rysunki. Zachęcał zebranych, by także kolejne niedzielne popołudnie zarezerwowali na rodziny piknik „Sochaczewskiego Lata”.

A na Placu Kościuszki sporo się działo… Otwarto ekspozycje malarzy, rzeźbiarzy, rękodzieła artystycznego, był pokaz wyrobu biżuterii połączony z warsztatami dla najmłodszych, koncerty na scenie letniej. Oblegane były stoiska Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie prezentowano obrazy i rysunki, wystawa fotograficzna oraz punkt „malowania twarzy”. Na stoisku Klubu Nauczyciela promowano grę królów, czyli szachy. Ponad 100 osób przysiadło się do rozstawionych pod namiotem plansz, by rozegrać partyjkę. Było coś dla ducha, ale też dla ciała. CAFE & BAR „PSS Społem” wystawił na świeże powietrze grilla a tłumy dzieci spacerowały po Placu Kościuszki z watą cukrową i popcornem.
- Dzieciom szczególnie podobały się warsztaty przygotowane przez artystki plastyczki z „FilcHarmonii”. Wiele z nich osobiście przekonało się, że filc to bardzo wdzięczny materiał i można wykonać z niego wspaniałe przedmioty – ozdoby, biżuterię, dekoracje na ścianę – mówi Agata Kalińska kierownik referatu Kultury, Sportu i Organizacji Pozarządowych UM.
Tego dnia ruszył nowy projekt artystyczny pt. OKNO SZTUKI, którego pomysłodawcą jest Marcin Hugo – Bader. To cykliczna prezentacja twórczości artystycznej lokalnych artystów - aranżacja „wnęki okiennej” twórczymi projektami. Pierwsze okno zaaranżował malarz, grafik i satyryk Sławomir Burzyński.
Na scenie letniej nie zabrakło występów zespołów muzycznych. Dla gości zagrali Senior Band, Sochaczewska Orkiestra Dęta, akordeonista Marek Gwiazda związany z Chórem Nauczycielskim VIVACE z Sochaczewa, a na zakończenie młoda i bardzo utalentowana grupa „Del Arte” (dawniej Alter Ego).

Szczególne podziękowania za przygotowanie niedzielnego pikniku kierujemy do: Kamili Karasek i Katarzyny Orlińskiej („FilcHarmonia”), a także do:
● Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie pilnującej porządku podczas festynu, kontynuującej akcję znakowania rowerów (potrwa ona do końca wakacji)
● Klubu Maratończyka AKTYWNI prezentującego swoje dokonania, w tym tak spektakularne jak pokonanie trasy Sochaczew – Licheń, jednego dnia, rowerem. VIII Supermaraton rowerowy „Złocista Kopuła” odbył się 17 lipca, a jego uczestnicy zdążyli wieczorem opowiedzieć gościom pikniku ze sceny o swym wyczynie,
● Zespołu DNA oraz Ewy Osińskiej za przygotowanie i poprowadzenie pokazu aerobiku.

Raz jeszcze zachęcamy twórców ozdób, biżuterii, przedmiotów użytkowych, plastyków, malarzy, aby wzięli udział w Sochaczewskim Lecie i pokazali swoje dzieła szerszej publiczności. Chętni proszeni są o kontakt z Referatem Kultury, Sportu i Organizacji Pozarządowych UM.
W najbliższą niedzielę, 24 lipca, piknik przebiegnie pod hasłem „Zawisza nad Bzurą. Sochaczewskie spotkania z historią”, dlatego do aktywnego udziału w pikniku zachęcamy kolekcjonerów staroci, militariów, monet. Warto wyjść, pochwalić się swoją pasją i zbiorami.

Opinie (3)

Betti

Bardzo dobry pomysł,aby jego cyklicznosć  powtarzała się w kolejnych latach.....a żabki cudowne :D [2011-07-18 21:48]

użytkownik

Myślę że podziękowania należą się wszystkim artystą którzy wystawili swoje rękodzieła a nie tylko w/w. [2011-07-18 23:34]

Kaśka75

Zgadzam się całkowicie,że podziękowania się należą ale proszę się nie martwić.W większości podziękowania były indywidualne a jeśli do kogoś organizatorki nie dotarły składam WIELKIE DZIĘKI.Mam nadzieję,że to nie ostatnia taka impreza,artystów w Sochaczewie jest cała masa,tylko może jeszcze nie mają odwagi przedstawić się szerszej publiczności.Pozdrawiam [2011-07-23 14:23]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc