Festiwal Sztuki Ulicznej Ulicznicy Sochaczew

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Festiwal Sztuki Ulicznej Ulicznicy Sochaczew Koncerty i muzyka sochaczew

Sochaczewski festiwal „Ulicznicy” jest częścią pełnego rozmachu, dwumiesięcznego festiwalu o tej samej nazwie, który odbywa się w Gliwicach. Od 20 do 22 lipca miasto zapełni się artystami, którzy przez trzy dni będą występować na Placu Kościuszki, wzgórzu zamkowym i przystani. Festiwal jest propozycją ożywienia przestrzeni miejskiej, sprawienia, że podobnie jak w wielu, znanych z kultury miast, ulice Sochaczewa staną się miejscem wydarzeń kulturalnych.

Postawiliśmy na różnorodność: począwszy od grup kuglarskich i fireshow, przez koncerty rockowe, propozycje zabaw miejskich, projekcji filmowych na świeżym powietrzu, prezentacji i spotkań na temat kultury miasta, skończywszy na warsztatach perkusyjnych i pokazach muzyki brazylijskiej, teatrach i zabawach dla dzieci. Wiele z tego co będzie można zobaczyć to produkt lokalny, wiele – uznane propozycje o europejskiej renomie. Ze spotkania tych dwóch żywiołów cieszymy się szczególnie, nie tylko z powodu niezwykłych doświadczeń, ale przede wszystkim dlatego, że w ten sposób mamy możliwość zmierzyć się z łatką „miasta prowincjonalnego” która przylgnęła do Sochaczewa a którą chętnie zerwiemy. Obok znanych w Polsce zespołów rockowych wystąpią zespoły z Sochaczewa i okolic, razem z sochaczewską grupą perkusyjną mistrzowie brazylijskiej samby, kuglarze z całej Polski razem z miejscowymi... słowem postaramy się, aby propozycja artystyczna była nie tylko różnorodna, ale i wyjątkowa.

Nie możemy oprzeć się wrażeniu, że mieszańcy niewiele się po Sochaczewie spodziewają, przynajmniej w sferze kultury – a przecież potencjał jest ogromny. Prawdziwym wyzwaniem jest zmienić to spojrzenie, sprawić, że nasze miasto- jego ulice, parki, place zapełnią się życiem. Mamy wrażenie, że od pewnego czasu czuć lekki wietrzyk pozytywnych zmian. Może to czas by wyprowadzić artystów na ulice?

Podstawowe piony festiwalu to:
1. Kuglarstwo – pokazy, konkursy, warsztaty, parady
2. Muzyka młodzieżowa – koncerty zespołów rockowych, występy DJ-ów
3. Muzyka perkusyjna – występy zespołów sambowych, warsztaty, parady
4. Teatry uliczne – występy
5. Sochaczewianie dla Sochaczewa – aktywizacja lokalnych artystów, grup, działaczy, związków i stowarzyszeń, prezentacja ich dorobku, umiejętności i możliwości


Głównymi miejscami wydarzeń artystycznych będą:
1. Plac Kościuszki
2. Park
3. Przystań nad Bzurą

Czas trwania festiwalu: 20-22 lipca 2012 (piątek, sobota, niedziela)

W ciągu tych trzech dni wystąpi kilkanaście zespołów rockowych (i nie tylko), tancerzy, zespołów sambowych na scenie na Placu Kościuszki w parku i przystani. Pojawią się teatry uliczne, ponad 100 kuglarzy, tancerzy ognia, mimów, szczudlarzy i performerów z całej Polski. Czekają nas występy bębniarzy z wielu zakątków świata. Odbędzie się największa w historii naszego kraju parada perkusyjna. Dodatkowo będzie możliwość nauki żonglowania, chodzenia na szczudłach, grania na bębnach, zapoznania się z historią miasta i zamku, obejrzenia filmu pod chmurką oraz wiele innych atrakcji.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na to wydarzenie i już teraz zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu w tym terminie.
Stowarzyszenie
L'ombelico del Mondo

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:
  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (1)

  reginaspektorreginaspektor
  0
  ale się cieszę :) z tego wszytskiego :) no i świetny film w fajnym miejscu... ach, gdyby tak było częściej... (2012-07-14 01:20)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy