Festiwal Zanussiego

Dwa dni trwał (17 i 18 lutego) II Sochaczewski Festiwal Filmów Polskich zorganizowany w Miejskim Ośrodku Kultury w Chodakowie przez zespół „dowodzony” przez pomysłodawczynię imprezy Barbarę Sobkowicz. Tegoroczny Festiwal był poświęcony twórczości Krzysztofa Zanussiego, jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów. Twórca takich obrazów „Cwał” czy „Barwy ochronne” przyjechał do Sochaczewa by spotkać się z publicznością i opowiedzieć o swej pracy.
Otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Bogumił Czubacki, który powiedział m.in., że przed rokiem, gdy odbywał się I Sochaczewski Festiwal Filmów Polskich nie przypuszczał, iż organizatorom uda się zaprosić do naszego miasta równie wielką postać polskiego filmu, jak Andrzej Wajda. Podkreślił, że twórczość K. Zanussiego już od jego debiutu na przełomie lat ’60 i ’70, skłania kolejne pokolenia widzów do przemyśleń, głębszej refleksji, spojrzenia na życie z nieco innej perspektywy.
Następnie Krzysztof Zanussi odpowiadał na pytania widzów, mówił o pracy nad filmami, aktorach. Podkreślił, że miłe wrażenie wywarła nam nim towarzysząca festiwalowi wystawa książek i innych publikacji poświęconych jego twórczości.
Festiwal rozpoczął się od projekcji filmu „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”. Prócz niego widzowie (głównie młodzież szkolna) podczas dwu dni trwania Festiwalu mogli obejrzeć „Cwał”, „Suplement” i „Barwy ochronne”.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy